Veiksmīgi aizvadīts Mašīnbūves un metālapstrādes biznesa forums Jelgavā

Jelgavā no 21. - 23. februārim norisinājās otrais Mašīnbūves un metālapstrādes nozares biznesa forums, kurā piedalījās vairāk kā 280 dalībnieku, turklāt 50 no tiem bija ārvalstu nozīmīgu uzņēmumu pārstāvji no 12 valstīm - Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Dānijas, Francijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī Krievijas, Kazahstānas un Uzbekistānas. Foruma dalībnieku vidū būs vairāki starptautiski nozarē zināmu un nozīmīgu uzņēmumu pārstāvji, kā, piemēram,  Skandināvijas rūpniecisko iekārtu ražošanas koncerns “Sandvik”, Somijas metālu ražošanas un tirdzniecības koncerns “Aurajoki”, Francijas kuģu būves gigants “STX France”, Austrijas rūpniecisko iekārtu ražošanas koncerns “Andritz”, u.c.

Foruma laikā ārvalstu vieslektori no Zviedrijas, Īrijas, Igaunijas, Beļģijas, Somijas un Vācijas sniedza viedokļus  par mūsdienu mainīgās tehnoloģiju vides izaicinājumiem un piegāžu ķēžu izvirzītajiem kvalitātes un arī rūpīgas attieksmes jautājumiem. Starp lektoriem bija sastopami vairāki nozares eksperti -  Grand Prix Motor Racing izpilddirektors (Īrija) Marks Gallaghers, Žurnālists un neatkarīgs ekonomists (Zviedrija) Henriks Mitelmans, Kleinmann & Consultants GmbH (Vācija) valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Peters Kleinmanns.

Paneļdiskusijās eksperti iedziļinājās nozares attīstībai aktuālos tematos - ražošanas efektivitāte un automatizācija, izaicinājumi, iekļaujoties starptautiskās piegāžu ķēdēs, ārvalstu investori dalīsies ar savu pieredzi Latvijā, kā arī būs diskusija par izglītības iespējām tieši inženiernozarēs.Jau šobrīd Latvijas uzņēmu ražotā produkcija tiek piegādāta tādiem pasaules līmeņa zīmoliem kā AXON, SIEMENS, SCANIA, VOLVO, MAN, General Electric, IKEA, Valmet u.c.

Foruma laikā norisinājās vērtīgs tīklošanās pasākums - B2B kontaktbirža starp ārvalstu iepircējiem un Latvijas uzņēmumiem.

Savukārt 23. februārī norisinājās Jelgavas uzņēmumu apmeklējumi.

Attēli: