Veiksmīgi aizvadīts forums sadarbības veicināšanai starp Latvijas un Dānijas radošajām industrijām

2018. gada 7. un 8. decembrī mākslas muzejā “Rīgas Birža” norisinājās Radošo industriju forums „Creative Industries. Matchmaking”, kas tika organizēts Viņu Karaliskās Augstības Dānijas kroņprinča Frederika un kroņprinceses Mērijas vizītes Latvijā ietvaros.

Forums apvienoja ap 200 dažādu radošo industriju un dizaina nozaru pārstāvjus no Latvijas un Dānijas, kas divu dienu garumā dalījās pieredzē, pārrunāja nozares aktuālās tendences un izaicinājumus, uzklausīja pieredzējušu kolēģu veiksmes stāstus, kā arī tīklojās un meklēja jaunas sadarbības iespējas.

Dāņu arhitekts Jonas Hermans Petersons stāsta: „Es ierados Rīgā, lai paplašinātu savu sadarbības partneru tīklu, iepazītos ar latviešu dizaineriem un izprastu kultūras specifiku, jo mans uzņēmums meklē ilgtermiņa sadarbības un ražošanas iespējas ārvalstīs. Šis forums bija ļoti nozīmīgs un vajadzīgs, jo man personīgi bija iespēja pārliecināties par Latvijas ražotāju augstajiem kvalitātes standartiem un domāšanas veidu, kā arī iepazīties ar cilvēkiem, kuri palīdzēs attīstīt projektu un, cerams, nodibināt ilgtermiņa partnerību ar industrijas pārstāvjiem Latvijā.”

Radošo industriju forums „Creative Industries. Matchmaking” iezīmēja tikai sākumu Latvijas un Dānijas sadarbībai radošo industriju uzņēmējdarbības veicināšanā. Plānots, ka nākamais forums norisināsies 2019. gadā Dānijā, kur Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) nodrošinās iespēju biznesa inkubatoru dalībniekiem radošo industriju jomā prezentēt savus produktus un atrast jaunus sadarbības partnerus.

„LIAA biznesa inkubatori visā Latvijā, t.sk. arī Radošo industriju inkubators, nodrošina atbalstu jaunajiem uzņēmējiem, uzlabojot to uzņēmējdarbības spējas un palielinot konkurētspēju. Mūsu mērķis ir nodrošināt biznesa inkubatoru dalībniekiem piekļuvi kontaktiem visā pasaulē sadarbības partneru piesaistei, kā arī iespēju tikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem, lai uzsāktu vai paplašinātu preču vai pakalpojumu eksportu,” stāsta LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova.

Radošo industriju forumu „Creative Industries. Matchmaking” organizēja Dānijas vēstniecība Latvijā un Dānijas Kultūras institūts, un Dānijas Industriju fonds sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Republikas Kultūras ministriju.