Komersanti var nosūtīt darbiniekus komandējumā uz ārvalstīm

02.04.2020.

Ārkārtējās situācijas laikā uzņēmumiem ir atļauta darbaspēka starpvalstu migrācija. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) noteikta par atbildīgo iestādi, kas apkopo informāciju par uzņēmumiem, kuriem ir nepieciešams nosūtīt darbiniekus darbam ārvalstīs vai kuru darbiniekiem nepieciešams iebraukt Latvijā pasūtījumu izpildei.

Ministru kabinets š.g. 2. aprīlī apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, uzdodot LIAA sniegt atbalstu komersantiem, kuriem ir nepieciešams savus darbiniekus atvest atpakaļ uz Latviju vai nosūtīt darbam uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm pasūtījumu izpildei, vai kuriem nepieciešams piesaistīt ārvalstu darbiniekus Latvijā pasūtījumu izpildei. LIAA uzdots apkopot informāciju par starptautiskiem pasažieru pārvadātājiem, kā arī koordinēt darbinieku iekļaušanu satiksmes ministra atļautajos starptautisko pārvadātāju reisos.

Lai nodrošinātu uzņēmējdarbības nepārtrauktību un eksportējošo uzņēmumu iespēju nosūtīt darbiniekus komandējumā, LIAA aicina uzņēmējus, kam nepieciešama darbaspēka migrācija, aizpildīt anketu ej.uz/Komandejumu_anketa. Pēc informācijas apstrādes par uzņēmumu plānotajiem komandējumiem, informācija tiks nodota pārvadātājiem, lai varētu ar tiem vienoties par iespējamo reisu organizēšanu. Komersantam, kura darbinieki pēc darba ārvalstīs ierodas Latvijā, ir pienākums nogādāt tos līdz viņu dzīvesvietai, neizmantojot sabiedrisko transportu. LIAA atgādina, ka balstoties uz MK rīkojumu Nr. 103 pēc atgriešanās darbiniekam ir jānosaka 14 dienu pašizolēšanās.

Apstiprinātie pārvadātāju reisi tiks publicēti LIAA mājaslapā: http://www.liaa.gov.lv/lv/uznemumu-komandejumi-arkartejas-situacijas-laika un Satiksmes ministrijas mājaslapā: http://www.sam.gov.lv/?cat=8&art_id=9533.

Jautājumu gadījumā aicinām zvanīt uz tālruni 67039409 vai rakstīt – eksporta [dot] nodala [at] liaa [dot] gov [dot] lv.