Uzņēmēju tirdzniecības misija Austrālijā, Jaunzēlandē un Singapūrā

Latvijas uzņēmēju tirdzniecības misija uz Austrāliju (Sidneju, Adelaidu un Melburnu), Jaunzēlandi (Oklendu) un Singapūru Latvijas Republikas nerezidējošā ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Austrālijā un Jaunzēlandē Andra Teikmaņa darba vizītes ietvaros 2015. gada 7.-14. decembrī.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties tirdzniecības misijai uz Austrāliju (Sidneju, Adelaidu un Melburnu), Jaunzēlandi (Oklendu) un Singapūru, kas norisināsies Latvijas Republikas nerezidējošā ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Austrālijā un Jaunzēlandē darba vizītes ietvaros š.g. 7.-14. decembrī. Izlidošanu plānot 5. decembrī!

Lūdzam interesentus pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 28. oktobrim, aizpildot Dalībnieku pieteikuma anketu (angļu valodā). Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts [dot] vizites [at] liaa [dot] gov [dot] lv un oriģinālu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Tirdzniecības misiju organizēs Ārlietu ministrija un LIAA ciešā sadarbībā ar Austrālijas un Jaunzēlandes uzņēmēju organizācijām. Misijas laikā paredzētas divpusējās uzņēmēju tikšanās, kā arī dalība Vēstnieka darba programmā.

Tirdzniecības misijas laika grafiks (programma ir izstrādes stadijā, datumi var mainīties):

05.12. Rīga-Melburna
06.12. Ierašanās Melburnā
07.12. Programma Melburnā
08.12. Pārlidojums uz Adelaidu, programma Adelaidā
09.12. Pārlidojums uz Sidneju, programma Sidnejā
10.12. Programma Sidnejā, pārlidojums uz Oklendu
11.12. Programma Oklendā
12.12. Pārlidojums uz Singapūru
13.12. Brīvs laiks individuālai programmai
14.12. Programma Singapūrā
15.12. Atgriešanās Rīgā

Informācija par Austrāliju, Jaunzēlandi un Singapūru

Austrālija ir 12. bagātākā valsts pasaulē ar attīstītu ieguves un apstrādes rūpniecību, telekomunikāciju un finanšu sfēru. Austrālija ir bagāta ar dabas resursiem. Tā eksportē dzelzsrūdu, zeltu, sašķidrināto dabas gāzi un ogles. Ir nozīmīga kviešu un vilnas eksportētāja. Austrālijas lielākie eksporta partneri ir Japāna, Ķīna, Dienvidkoreja, Indija un ASV. 2014. gadā Latvijas tirdzniecības kopējais apgrozījums ar Austrāliju bija 13,5 milj. EUR, kas veido 0,1% no kopējās Latvijas ārējās tirdzniecības. Galvenās Latvijas eksporta preces uz Austrāliju ir mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas (48%), pārtikas preces un dažādas rūpniecības preces. Visvairāk no Austrālijas ieved ķīmiskos produktus (52%) un mašīnas, mehānismus un elektriskās iekārtas, pārtikas rūpniecības produktus.

Jaunzēlande ierindojas starp 30 bagātākajām pasaules valstīm. Attīstīta alumīnija ražošana, metālapstrāde, koksnes un papīra ražošana, pārtikas rūpniecība. Jaunzēlande ir svarīga tādu lauksaimniecības produktu kā vilnas, piena un arī vīna eksportētāja. Jaunzēlande ir Latvijas 82. lielākais tirdzniecības partneris. Latvija pārsvarā eksportē uz Jaunzēlandi mašīnas, mehānismus un elektriskās iekārtas, savukārt importā no Jaunzēlandes 89% veido nekārsta vilna. Jaunzēlandes investīcijas galvenokārt ieguldītas Latvijas finanšu nozarē.

Singapūra ir viena no attīstītākajām Āzijas valstīm, kuru dēvē arī par Āzijas tīģeri. Singapūras iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju dala trešo un ceturto vietu pasaulē. Singapūras ekonomiku raksturo inovācijas, konkurētspēja, augsti kvalificēts darbaspēks, zemi nodokļi, teicama infrastruktūra, zems korupcijas līmenis un labvēlīga biznesa vide, kas piesaista ārvalstu investīcijas.  Singapūras ienākumi lielā mērā atkarīgi no entrepôt tirdzniecības. Singapūra ir Latvijas 48. lielākais tirdzniecības partneris. 2014. gadā preču eksports uz Singapūru bija 11,1 milj. EUR, kas ir gandrīz trīs reizes lielāks par importu no šīs valsts. Tirdzniecības apritē starp Latviju un Singapūru pārsvarā ir mašīnas, mehānismi un elektriskās ierīces. Visvairāk investīcijas no Singapūras ieguldītas Latvijas transporta un loģistikas nozarē.

Organizatoriski jautājumi

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļetes:

Rīga-Melburna ~1200 EURpar personu;
Melburna-Adelaida ~100 EURpar personu;
Adelaida-Sidneja ~ 150 EEURar personu;
Sidneja-Oklenda ~300 EURpar personu;
Oklenda-Singapūra ~800 EURpar personu;
Singapūra-Rīga ~1300 EURpar personu.

  • Viesnīca: 1 nakts robežās 130 EUR – 170 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 300 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Plānots, ka komersantiem būs iespēja pretendēt uz atbalstu savu darbinieku aviobiļešu iegādei izstādes vajadzībām iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Programma šobrīd ir izstrādes stadijā un plašāka informācija par plānoto atbalsta apjomu vēl nav pieejama.

  Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Jūlija Marcinska, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409
Fakss: +371 67039401
E-pasts: julija [dot] marcinska [at] liaa [dot] gov [dot] lv

Dalība tirdzniecības misijā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.