Uzņēmēju dalība Latvijas Republikas Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizītē Francijā (Parīzē)

Aicinām piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizītē Parīzē, Francijā, kas norisināsies 2017. gada 21.-23. novembrī.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras partnerinstitūciju Francijā – MEDEF (Mouvement des entreprises de France).

Dalībai vizītē aicināti piedalīties šādu nozaru pārstāvji: informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, transports, aizsardzība, mašīnbūve un enerģētika.

Vizītes programma:

21.11. vakars Ierašanās Parīzē
22.11. pulksten 8:30-11:30 Tikšanās ar MEDEF: darba brokastis un apaļā galda diskusija, B2B tikšanās ar Francijas uzņēmumiem.
Mērķis ir  sniegt informāciju par investīciju un Latvijas eksporta iespējām 4 nozarēs: transports, IT, drošība, enerģētika.
22.11. Francijas uzņēmumu apmeklējumi
22.11. pulksten 19:00-21:00 Pieņemšana Latvijas vēstniecībā Francijā par godu Latvijas valsts svētkiem.
Pasākumu apmeklēs arī Francijas uzņēmēji un amatpersonas.
23.11. Izlidošana no Parīzes uz Rīgu

Lūdzam interesentus dalībai uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2017. gada 11. septembrim, aizpildot dalībnieku pieteikuma anketu angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites [at] liaa.gov.lv (valsts.vizites [at] liaa.gov.lv) un oriģinālu lūdzam nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).Sīkāk par vizītes galvenajiem ekonomiskajiem pasākumiem informēsim Jūs pēc pieteikumu saņemšanas un apkopošanas.

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi). 

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļetes Rīga-Parīze-Rīga: aptuveni 200 EUR par personu;
  • Viesnīca: 1 nakts aptuveni  150 EUR par istabu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 150 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

  • biznesa kontakti Latvijas – Francijas uzņēmēju kontaktbiržā un uzņēmumu apmeklējumu laikā
  • kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem
  • informācija par Francijas biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem
  • kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes, pašvaldības un plānošanas reģioni (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā dalības maksas, vizītes organizēšanas izmaksu un ceļa (transporta) izdevumu, segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir valsts amatpersonu vizītes dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos valsts amatpersonu vizītē, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Elīze Janberga, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26425900
E-pasts: elize.janberga [at] liaa.gov.lv