Uzņēmēju dalība Latvijas Republikas Ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Krievijas Federācijā Māra Riekstiņa vizītē Krievijā (Kaļiņingradā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas Ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Krievijas Federācijā Māra Riekstiņa kunga vizītē Kaļiņingradā, Krievijas Federācija, 2019. gada 28-29. novembrī.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar LIAA partnerinstitūcijām Kaļiņingradā un Latvijas Republikas vēstniecības Maskavā Konsulāro nodaļu.

Programmas projekts:

27.11.2019.     Izlidošana no Rīgas uz Kaļiņingradu vai uzņēmēju delegācijas pārbrauciens ar autobusu

28.11.2019.     Biznesa programma Kaļiņingradā:    

- Biznesa tikšanās starp Latvijas un Kaļiņingradas uzņēmējiem (t.sk. biznesa forums un individuālās divpusējās tikšanās);

- uzņēmumu apmeklējumi vai sektorālās tikšanās, balstoties uz uzņēmēju interesēm;

29.11.2019.     Biznesa programma Kaļiņingradā

                        Izlidošana uz Rīgu vai uzņēmēju delegācijas pārbrauciens ar autobusu

Sīkāk par vizītes galvenajiem ekonomiskajiem pasākumiem informēsim Jūs pēc pieteikumu saņemšanas un apkopošanas.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

  • individuālas biznesa tikšanās ar Kaļiņingradas uzņēmējiem;
  • biznesa kontakti kontaktbiržā;
  • kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • informācija par Kaļiņingradas biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem;
  • kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem.

Lūgums interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā uz Kaļiņingradu pieteikties un informēt par uzņēmuma individuālajām interesēm iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2019. gada 6. novembrim, aizpildot dalībnieka pieteikuma anketu krievu valodā. Aizpildīto pieteikuma anketu, lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pastu julija.marcinska [at] liaa.gov.lv, kā arī oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA, Pērses ielā 2, Rīgā, LV-1442.

Kaliņingrada (krievu: Калининград) ir Krievijas Federācijai piederoša neaizsalstoša Baltijas jūras osta, eksklāva Kaļiņingradas apgabala centrs. Pēdējos gados Kaļiņingrada ekonomiski strauji attīstās. Kaļiņingradas apgabalā ir unikālas dzintara atradnes, kur koncentrēts vairāk nekā 90% zināmo dzintara krājumu. Perspektīvi ir naftas krājumi, kā arī hidroresursi. Mašīnbūves komplekss ietver 31 lielu uzņēmumu, to vairums atrodas Kaļiņingradā. Nozares uzņēmumos ražo kuģus, vagonus, celtņus, apgaismes tehniku, sarežģītas tehnoloģiskās iekārtas. Kaļiņingradā ir uzbūvētas automašīnu CadillacHummer un BMW rūpnīcas, kā arī atrodas četri celulozes un papīra kombināti un viena papīrfabrika. Kaļiņingradas pilsēta un apgabals ir īpašā ekonomiskā zona (ĪEZ). No Kaļiņingradas uz Poliju ir saglabājusies standarta sliežu platuma dzelzceļa līnija.

Organizatoriskie jautājumi

Uzņēmēji sedz ar vizīti saistītos izdevumus (transporta, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskos izdevumus).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Transporta izdevumi: avio biļete Rīga – Kaļiņingradaa – Rīga apmēram 200 EUR
  • Viesnīca: cena par vienu nakti apmēram 80 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: apmēram 100 EUR (organizatoriskie, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

(Visas izmaksa pozīcijas un summas ir provizoriskas)

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Uzņēmēju delegācijas dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu 50% apmērā dalības maksas un ceļa (transporta) izdevumu segšanai ne vairāk kā trim personām, pēc dalības tirdzniecības misijā iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus. Vairāk informācijas par de minimis atbalstu: http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/starptautiskas-konkuretspejas-veicinasana/u/valsts-vizites

Kontaktinformācija:
Jūlija Marcinska, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414
E-pasts: julija.marcinska [at] liaa.gov.lv