Uzņēmēju dalība Latvijas Republikas amatpersonas vizītē Austrijā (Vīnē)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus piedalīties uzņēmēju delegācijas sastāvā Latvijas Republikas amatpersonas* vizītē Augsta līmeņa Āfrikas – Eiropas foruma ietvaros Vīnē, Austrijā 2018. gada 18. decembrī.

Atbilstoši foruma tēmām vizītē aicināti piedalīties pārtikas un lauksaimniecības, enerģētikas, finanšu, e-risinājumu un citu tehnoloģiju uzņēmumi, kā arī dažādu nozaru jaunuzņēmumi.

Paul Kagame, Ruandas Republikas prezidents un pašreizējais Āfrikas savienības valdes priekšsēdētājs un Sebastian Kurz, Austrijas Republikas Federālais kanclers aicina Āfrikas un Eiropas valstu vadītājus, lielu, globālu, kā arī jaunu un inovatīvu uzņēmumu vadītājus un pārstāvjus piedalīties forumā “High-Level Forum Africa – Europe”.

Forumā piedalīsies arī Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Foruma dalībnieki būs Eiropas un Āfrikas valstu valdības vadītāji, kā arī attiecīgie ministri, Eiropas un Āfrikas lielo uzņēmumu vadītāji, kā arī jaunuzņēmumu un inovatīvo uzņēmumu pārstāvji, investori, tostarp Apvienoto Nāciju Organizācija un starptautiskās finanšu iestādes, kā arī sabiedrības pārstāvji.

Foruma laikā tiks organizēti:

  • Augsta līmeņa apaļie galdi par tādām tēmām kā Startup-Financing, Fintech, Edtech, Agriculture 4.0, Renewable Energy, E-Gov. Detalizētāka informācija sekos.
  • Atsevišķas, iepriekš rezervētas tikšanās ar citiem konferences dalībniekiem.
  • Paralēlie pasākumi atjaunojamās enerģijas nozarē, par uzņēmējdarbības īstenošanu Āfrikā u.c.

B2B tikšanās būs pieejamas tikai reģistrētiem dalībniekiem pēc iepriekš saskaņota grafika. Vairāk par B2B - https://euafricaforum2018.b2match.io/page-41 

Forumā tiks runāts par inovācijām un digitalizāciju kā svarīgu attīstības virzītāju, lai ikviens būtu ieguvējs šajā digitālizācijas laikmetā. Sarunu laikā tiks novērtēts līdz šim sasniegtais Āfrikas un Eiropas sadarbībā, ieviešot Āfrikas Savienības un Eiropas Savienības 2017. gada Abidjan Summit deklarāciju, kas cita starpā uzsvēra, cik būtiski ir izmantot Eiropas un Āfrikas digitālās ekonomikas potenciālu.

Forums izcels neizmantoto potenciālu, ko sniedz partnerība tehnoloģiju apmaiņā un tirdzniecībā, kā arī to nozīmi ekonomiskajā izaugsmē. Lai izmantotu šo potenciālu, politiskā griba ir izšķiroša, lai veidotu nepieciešamos apstākļus ieguldījumiem un inovācijām.

Lielo uzņēmumu, kā arī jaunuzņēmumu pārstāvjiem būs iespēja tikties ar augsta līmeņa valdības pārstāvjiem, potenciālajiem investoriem un sadarbības partneriem.

Pasākuma programma: https://euafricaforum2018.b2match.io/agenda

Papildu informācija par pasākumu: https://euafricaforum2018.b2match.io/home

Lūgums interesentiem reģistrēties dalībai forumā līdz 25. novembrim foruma mājas lapā: https://euafricaforum2018.b2match.io/signup, kā arī līdz 30. novembrim nosūtīt pieteikuma anketu (Pieteicēju un dalībnieku personas datu apstrādes drošības noteikumi) uz valsts.vizites [at] liaa.gov.lv, lai pēc vizītes atgūtu 50% no ceļa (transporta) izdevumiem, ja kvalificējaties kā atbalsta saņēmēji atbalsta programmā “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana (uzņēmējdarbība)”.

Vairāk par atbalstu dalībai amatpersonu vizītēs - http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/starptautiskas-konkuretspejas-veicinasana/u/valsts-vizites

*Informācija par amatpersonu, kura pārstāvēs Latvijas delegāciju, sekos.

Vizītes plāns:

17.12.18. Izlidošana no Rīgas uz Vīni
18.12.18. Dalība pasākumā “High Leven Africa Europe forum”
19.12.18. Atgriešanās Rīgā

Ieteiktie reisi:
Turp: airBaltic BT433
17. decembrī
Izlidošana (RIX) 16:45
Ielidošana (VIE) 18:10

Atpakaļ: airBaltic BT432
19. decembrī
Izlidošana (VIE) 09:40
Ielidošana (RIX) 12:40

Ieteiktās viesnīcas:

ARCOTEL KAISERWASSER 4*
Adrese: Wagramer Str. 8, 1220 Wien, Austrija

NH DANUBE CITY 4*
Adrese: Wagramer Str. 21, 1220 Wien, Austrija

PARK INN BY RADISSON UNO CITY 4*
Adrese: Wagramer Str. 16-18, 1220 Wien, Austrija

!Neatkarīgi no LIAA ieteiktajiem reisiem un viesnīcām uzņēmēji var izvēlēties citus.

Uzņēmēji sedz ar vizīti saistītos izdevumus (transporta un naktsmītnes izdevumus).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļete Rīga – Vīne – Rīga: apmēram 300 EUR;
  • Viesnīca: apmēram 150 EUR par nakti.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 50% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus. Dalībniekiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit

Uzņēmumiem saņemot atbalstu nedrīkst būt VID nodokļu parādi.

Kontaktinformācija:
Elīze Šulte
Projektu vadītāja, Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039401, +371 26425900
E-pasts: elize.sulte [at] liaa.gov.lv