Turcijas tirgus paver plašas sadarbības iespējas kūdras ražotājiem Latvijā

 
Šā gada 16. un 17. aprīlī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš devās oficiālā vizītē uz Turciju kopā ar Latvijas uzņēmējiem.
 
Sadarbībā ar Turcijas Neatkarīgo rūpnieku un uzņēmēju asociāciju (MUSIAD) vizītes ietvaros Ankarā un Stambulā tika organizēti biznesa forumi un uzņēmēju divpusējās tikšanās. To, ka vizīte noritējusi veiksmīgi, apstiprina vizītes laikā iegūtie biznesa kontakti un vairāki noslēgti darījumi. Transporta un loģistikas uzņēmumu pārstāvji norāda, ka vizīte pavērusi jaunas sadarbības iespējas un stiprinājusi attiecības ar esošajiem sadarbības partneriem.
 
Arī kontaktbiržu laikā iegūti perspektīvi kontakti un klātienē satikti jau esošie sadarbības partneri, kas ļāvis rast jaunus sadarbības virzienus.
Vizītē piedalījās 32 Latvijas uzņēmēji no 24 uzņēmumiem, pārstāvot šādus tautsaimniecības sektorus:
  • Transports un loģistika;
  • Lauksaimniecība;
  • Ķīmija, farmācija un vides pakalpojums;
  • Kokapstrāde;
  • Mašīnbūve un metālapstrāde;
  • Izglītība.
Par būtisku ieguvumu uzņēmēji atzīst arī iespēju satikt savus Latvijas kolēģus no citām nozarēm, rodoties arvien jauniem savstarpējiem darījumiem, partnerībai un sadarbībai nākotnē.
 
Lauksaimniecības nozares pārstāvjiem, kas piedāvā kūdru un mēslojumu, vizīte uz Turciju izrādījusies līdz šim visveiksmīgākā, jo notikušas tikšanās ar vairākiem ļoti svarīgiem potenciālajiem klientiem, lai pārrunātu apjomīgu kūdras kravu piegādi uz Turciju. Tā kā Turcijas ļoti plašajā un vēl neapgūtajā teritorijā augsne daudzviet ir ļoti sausa, tai nepieciešams liels daudzums mēslojuma, kas Latvijas kūdras un mēslojuma ražotājiem paver plašas sadarbības iespējas. Turcijas potenciāls ir līdzvērtīgs Ķīnas tirgum, pastāvot cenas un kvalitātes atšķirībām, kas Turcijā ir augstāka.
Attēli: