Strādā ar teju visiem Mendeļejeva tabulas elementiem

08.11.2017.

SIA Schaeffler Baltic izstrādātā un patentētā ātrgaitas jonu-plazmas magnetronās izputināšanas iekārta Naco-600 uzskatāma par ātrāko šāda veida sistēmu pasaulē

Šī iekārta paredzēta daudzslāņu nanopārklājumu automātiskai uzklāšanai uz dažādiem materiāliem un detaļām, piemēram, automašīnu rezerves daļām. Naco-600 pretendē uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2017 balvu kategorijāInovatīvākais produkts.

Iekārta ražota tepat Rīgā – Schaeffler Baltic pētījumu centrā. Tai raksturīgi augsti precizitātes rādītāji industriālajai rūpniecībai, kā arī Eiropas un Amerikas globālajiem automobiļu komponenšu ražotājiem. Ar iekārtas palīdzību uz dažādiem elementiem, kuri pakļauti berzei, augstām temperatūrām un ātram nolietojumam, tiek uzklāts pārklājums, kas paaugstina šo detaļu nodilumizturību, samazina berzes koeficientu un palīdz sasniegt citus rādītājus atkarībā no produkta tehniskās specifikācijas. Pašlaik uzņēmums iekārtu pamatā izmanto nanopārklājumu izstrādei un ražošanai automobiļu rezerves daļu pārklāšanai, kuru galvenais pasūtītājs ir mātes uzņēmums – Vācijas autorūpniecības nozares gigants Schaeffler AG.

Schaeffler Baltic valdes loceklis Aleksandrs Parfinovičs atklāj, ka vidēji katrā automašīnā ir ap 100 Schaeffler grupas ražotajām komponentēm. «Pārsvarā produkti tiek tirgoti Eiropā, bet šobrīd Schaeffler ļoti strauji aug arī Āzijā – tas ir uzņēmuma nākotnes tirgus,» viņš norāda.

A. Parfinovičs lepojas ar to, ka arī Latvija kopš 2015. gada ir daļa no lielās Schaeffler grupas.

Visu rakstu Strādā ar teju visiem Mendeļejeva tabulas elementiem lasiet 8. novembra laikrakstā Dienas Bizness.