Startē ar savu zīmolu

12.03.2018.

Mīksto mēbeļu ražotājs SIA Sencis, veicot reorganizāciju, nodalījis tirdzniecību no ražošanas, atvēris pirmo Līvānos ražoto dizaina mēbeļu salonu Lett, nākamo plāno atvērt Skandināvijā.

20 gadu darba pieredze mīksto mēbeļu ražošanā Mihailam Šlujevam pērn likusi mest pamatīgu kūleni, proti, reorganizēta mīksto mēbeļu ražošanas SIA Sencis, no kuras atdalīta tirdzniecība, vienlaikus izveidota SIA Lett, kurai pieder dizaina mēbeļu salons ar tāda paša nosaukuma zīmolu Rīgā. «To, ka Līvānos varam saražot augstas kvalitātes un pievienotās vērtības dizaina mīkstās mēbeles, līdz šim zināja Skandināvijas zīmolu saimnieki, kuri daļu savu produktu pasūtīja pie mums, taču par šādu ražošanas uzņēmuma varēšanu nezināja Latvijas patērētāji,» lielo pārmaiņu faktorus stāsta SIA Lett un SIA Sencis īpašnieks Mihails Šlujevs.

Latvijā SIA Sencis kā mēbeļu ražotāja ir pazīstama ar ekonomiskās klases mīksto mēbeļu ražošanu un tirdzniecību. Šajā segmentā pēdējos gados ļoti pieaugusi konkurence ar lētākajiem Polijas un Lietuvas ražotājiem, tāpēc ilgstoši neko nedarīt nebija iespējams,» uz vienu pārmaiņu iemeslu norāda M. Šlujevs.

Uzņēmums Līvānos ražo dizaina mīkstās mēbeles pēc zīmolu saimnieku pasūtījuma. «Kuriozi, bet saražojam, aizsūtām uz Norvēģiju vai Dāniju un pēkšņi mēbeļu salonā Rīgā ieraugām savu ražojumu, kura dizaina īpašnieks ir ārzemnieks,» situāciju analizē M. Šlujevs. Šādā situācijā ir bijis jāpieņem lēmums un pašiem jāmēģina strādāt premium mīksto mēbeļu segmentā.

Tā kā preces, kas ražotas ārvalstu zīmolu saimniekiem, uzņēmums ar savu vārdu tirgot nedrīkst, arī M. Šlujevs iegādājies Dānijas dizainera produktu un tagad to arī ražo. «Ir laba sadarbība ar Itālijas, Dānijas un Zviedrijas dizaineriem mīksto mēbeļu segmentā, bet pagaidām šādas sadarbības nav ar Latvijas dizaineriem, kaut ceru, ka perspektīvā ražosim arī pašmāju dizaineru radītos produktus,» stāsta M. Šlujevs.

Šo Lett dizaina mīksto mēbeļu tirdzniecībai pērnā gada rudenī ir izveidots speciāls uzņēmums – SIA Lett. 

Visu rakstu Startē ar savu zīmolu lasiet 12. marta laikrakstā Dienas Bizness.