SM valsts sekretārs darba vizītē Tokijā pārrunā Latvijas un Japānas sadarbības iespējas

2019.gada 27.februāris.

Informāciju sagatavoja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa.

Darba vizītes ietvaros šonedēļ Latvijas transporta nozares delegācija tikās ar Japānas uzņēmējiem Zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministrijas organizētā apaļā galda diskusijā.

Apaļā galda diskusijas ietvaros savu sekmīgo pieredzi sadarbībā ar Latviju prezentēja japāņu uzņēmums Mitsui, kuram jau ir investīcijas Rīgas brīvostā. Japānas puse pauda ieinteresētību Latvijas piedāvājumā, ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien pieaug Japānas pārtikas preču eksports un Eiropas pārtikas preču imports uz Japānu. Japānas uzņēmēji, kas tradicionāli preču transportam izmanto jūras ceļus, pašlaik aktīvi meklē ātrākas un izmaksu ziņā samērojamas piegādes ķēdes.

Tāpat Tokijā Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs K.Ozoliņš tikās ar Japānas zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma viceministru Jasuhiro Šinohara (Yasuhiro Shinohara), kurš uzsvēra, ka pašlaik ir piemērots brīdis aktīvāk veicināt abu valstu sadarbību, ņemot vērā, ka februārī spēkā ir stājies Eiropas Savienības (ES) un Japānas brīvās tirdzniecības līgums.

“Esam gandarīti, ka Rīgas ostā, kas ir lielākā Latvijas osta, jau ir Japānas investīcijas. Tāpat arī sadarbībā ar vienu no Japānas uzņēmumiem, Rīgas ostā pērn tika atklāts Baltijā modernākais augstplauktu noliktavu tipa loģistikas centrs, kas ir lielākais, tehnoloģiski attīstītākais un progresīvākais Baltijā, kā arī otrs lielākais Austrumeiropā. Turklāt Latvija kā ES dalībvalsts var nodrošināt efektīvāko preču uzglabāšanu un distribūciju Baltijas un Skandināvijas valstīs,” tikšanās laikā uzsvēra Kaspars Ozoliņš.

Notika arī vairākas SM valsts sekretāra un viņa vadītās delegācijas tikšanās ar Japānas uzņēmumiem, tai skaitā All Nippon Airways Holding, kā arī Japan Post un tā meitasuzņēmuma Toll vadību, lai pārrunātu iespējamo sadarbību, tai skaitā kravu aviācijā.

Vizītes turpinājumā delegācija devās uz Jokohamas ostu, kas ir atzīta par pasaules produktīvāko konteineru termināli. Notika delegācijas sarunas ar Nissin Corporation vadības pārstāvjiem, kuri augstu novērtēja Latvijas piedāvājumu un pauda cerību uz sadarbības attīstību, īpaši ņemot vērā, ka kompānijas vidējā termiņa paplašināšanās plānos ietilpst jaunu pārstāvniecību atvēršana, tai skaitā apsverot pārstāvniecību Baltijā.

Latvijas transporta nozares delegācija tālāk dosies uz Nagoju un Osaku, lai tur turpinātu sarunas ar potenciālajiem biznesa partneriem.

Papildu informācija:

Satiksmes ministrijas

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam [dot] gov [dot] lv

67028363