Silvanols sāk iekarot Turcijas tirgu

09.08.2016.

Zaļās farmācijas uzņēmums Silvanols, apgūstot jaunus ārvalstu tirgus, šovasar uzsācis eksportu uz Turciju, kā pirmo šajā tirgū piedāvājot medicīnas ierīci Nurse Harvey’s Pro-fort Sprey, informē uzņēmums.

Kā norāda Silvanols valdes priekšsēdētājs Artjoms Borcovs, Latvijas uzņēmums saista lielas cerības ar eksportu uz Turciju, jo šobrīd šīs valsts augu izcelsmes un dabīgo ārstniecības produktu tirgus ir viens no visstraujāk augošajiem pasaulē.

Artjoms Borcovs norāda, ka Turcijas tirgus iekarošana ir loģisks turpinājums pēdējo gadu Silvanols izaugsmei, kurā lielu lomu spēlē tirdzniecības attīstība ārvalstu tirgos: «Turcijas zaļās farmācijas tirgus šobrīd piedzīvo ļoti strauju izaugsmi. Pēc Euromonitora datiem Turcijas zaļās farmācijas tirgus šobrīd ir 30. lielākais pasaulē - pērn tas pieaudzis par 27% un sasniedzis jau 203 miljonu Turcijas liru (TRY) apgrozījumu, turklāt Turcijas klientu interese par dabīgās izcelsmes ārstniecības produktiem tikai palielinās. Silvanols produkcijai šajā tirgū paredzam labu noietu, jo saskaņā ar Euromonitora datiem vislielākais intereses pieaugums ir tieši par pretklepus, saaukstēšanās un alerģijas līdzekļiem - pērn šī tirgus daļa augusi par 38%.»

Šobrīd sadarbībā ar Turcijas uzņēmumu piegādāti jau gandrīz 10 tūkstoši Nurse Harvey’s Pro-fort Sprey iepakojumu. Nurse Harvey’s Pro-fort Sprey ir aerosols ar klinģerītēm un propolisu, kas palīdz mutes dobuma un rīkles gala aprūpei gļotādas iekaisumu gadījumos.

Silvanols sadarbības partneris Turcijas tirgū izplata pasaules vadošo zīmolu produkciju, piemēram, Johnson & Johnson, Sandoz Nutrition, Novartis Nutri-tion u.c. Nurse Harveys ir viens no viņu zīmoliem, kas plaši pazīstams visā pasaulē un zem kura nosaukuma Turcijā tiek piedāvāta arī Silvanols ražotā medicīniskā ierīce.

Pērn zaļās farmācijas uzņēmuma Silvanols realizācija pieauga par 27%. Tas panākts mērķtiecīgi paplašinot eksporta apjomus, kas 2015.gadā pieauguši par 52% un nodrošināja Silvanols kopējo apgrozījumu 4,1 miljonu eiro apmērā. Pozitīvā uzņēmuma izaugsmes dinamika turpinās arī šogad, un pirmajā ceturksnī Silvanols apgrozījums bijis 1,15 miljoni eiro, kas ir par 8% vairāk nekā šajā periodā pērn.

Lielākie uzņēmuma Silvanols noieta tirgi 2015. gadā bijuši Latvija, Polija, Rumānija un Igaunija. Lielākais realizācijas pieaugums vērojams Maķedonijā – par 146% un Polijā – par 142%. Arī Latvijā realizācija palielinājusies par 14%, tomēr, kā norāda A.Borcovs, pēdējos gados Latvijas tirgū attīstības pieaugums ir kļuvis lēnāks, kas saistīts ar siltajām ziemām un to, ka cilvēki mazāk lieto pretsaaukstē-šanās līdzekļus.

Lielāko Silvanols eksporta apjomu nodrošinājušas medicīniskās ierīces, piemēram, produkts kakla sāpēm Faringospray, līdzeklis kāju aprūpei Fungispray, kā arī nervu sistēmas un sirds veselības līnijas produkti.