"Silvanols" sācis eksportu uz Grieķiju; produktu vidū arī preparāts nervu uzmundrināšanai

02.07.2015.

Latvijas zaļās farmācijas uzņēmums SIA "Silvanols" šī gada jūnijā ir sācis eksportu uz Grieķiju, eksportējamo produktu vidū iekļaujot arī preparātu nervu uzmundrināšanai "SilvaDeprex", aģentūru LETA informē uzņēmumā.

Patērētājiem Grieķijā kopumā būs pieejami pieci "Silvanola" oriģinālprodukti: medicīniskā ierīce pēdu sēnīšu profilaksei "Dezinox" (Latvijā pazīstams kā "Fungispray"), balzams gremošanas sistēmas veselības veicināšanai "Gastromix", uztura bagātinātājs vīriešu veselībai "Silverex", tabletes veselīgam miegam stresa gadījumos "Relusten" (Latvijā pazīstams kā "Relaxen Forte"), kā arī "SilvaDeprex".

Šiem produktiem ir izveidots jauns, vienota stila dizains, kas apliecina piederību zīmolam "Silvanols", atzīmē uzņēmuma pārstāve Sandra Gantimurova.

"Silvanols" sāka pārrunas par potenciālo sadarbību ar partneriem no Grieķijas 2014.gada rudenī pasaulē vadošajā farmācijas nozares izstādē "CPhI Worldwide 2014" Parīzē.

Tām sekoja partneru vizīte "Silvanola" ražotnē. Tajā tika novērtētas "Silvanola" kvalitātes sistēmas un ražošanas process, kā arī izplatīšanai Grieķijā atlasīti papildu produkti - pretiesnu līdzeklis "Rinogel spray" un medicīniskā ierīce kakla sāpju ārstēšanai "Laringospray". To piegādes ir plānots veikt šī gada rudenī.

"Silvanola" apgrozījums 2015.gada piecos mēnešos ir sasniedzis 1,6 miljonus eiro, kas ir par 28% vairāk nekā 2014.gada pirmajos piecos mēnešos, kad tas bija 1,2 miljoni eiro. 43% no kopējā apgrozījuma veido eksports. Lielākie eksporta tirgi ir Polija, Igaunija, Lietuva, Rumānija un Austrija, aģentūru LETA informē uzņēmumā.

Kopumā "Silvanola" produkti ir pieejami Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Austrijas, Polijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Maķedonijas, Grieķijas, Kazahstānas, Krievijas, Baltkrievijas, Kosovas, Rumānijas un Serbijas tirgos.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Silvanols" pērn apgrozīja 3,24 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk nekā 2013.gadā, kad apgrozījums bija 2,7 miljoni eiro. Uzņēmuma zaudējumi pērn saruka par 80% - no 465 672 eiro 2013.gadā līdz 86 130 eiro 2014.gadā.

SIA "Silvanols" dibināta 1994.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 290 745 eiro. "Silvanola" īpašnieki ir AS "Olainfarm" - 96,69% un Sandra Ivanova - 3,31%.