Siguldā aizvadīts Magnetic Latvia biznesa forums "Uzņēmums 3D"

18. jūnijā Siguldā norisinājās ikgadējais Magnetic Latvia biznesa forums "Uzņēmums 3D", kurš pulcēja vairāk nekā 400 apmeklētāju - tostarp gan pavisam jaunu, gan pieredzējušu uzņēmumu pārstāvjus.

Forumu atklāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols un Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics. Tā ietvaros klātesošie smēlās iedvesmu Latvijas uzņēmēju pieredzes stāstos, kā arī  uzklausīja ekspertu viedokļus par investoru uzmanības pievēršanu, starptautiskām piča sacensībām un pūļa finansējumiem, šķietami nesasniedzamu klientu iegūšanu un dažādām pieejām labākās komandas izveidošanā. Pasākuma programma piedāvāja dažādas prezentācijas, diskusijas, meistarklases un sava uzņēmuma sagatavotības pārbaudes. 

Biznesa forumā tika pārstāvēti gan vietējie speciālisti, gan starptautiski eksperti, īpaši izceļot uzņēmumu attīstības iespējas plašākā mērogā jeb uzņēmējdarbības «Scale-up» . Biznesa stratēģis un līderības eksperts no Beļģijas Lars Sudmans (Lars Sudmann) runāja par to, kādas prasmes veido līderi un kāpēc tās sniedzas tālāk par uzņēmuma vadību, TBC International prezidents un īpašnieks (ASV)  Maikls Brīns (Michael Breen), kurš strādā ar Baltijas uzņēmumu attīstību Eiropā un ASV, diskutēja par ASV un Eiropas tirgus atšķirībām un instrumentiem, kā tajos nonākt. Ar Latvijas uzņēmumu pieredzes stāstiem dalījās Primekss valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs, Pure Chocolate līdzīpašnieks Mārtiņš Čakste, Castprint līdzdibinātājs Sigvards Krongorns, Take a Look dibinātājs Krišjānis Zumbergsm, Groglass pārdošanas vadītāja Kristīne Strautāne, Birzī īpašnieks Ervins Labanovskis. Savukārt padomus par iespējām attīstīt biznesu ārvalstīs sniedza LIAA Ārējo Ekonomisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāji – Lāsma Līdaka (Singapūra), Agnese Stūrmane (Ķīna), Inga Ulmane (AAE), Alise Barvika (Somija), Evita Nedzvecka (Norvēģija) un Valters Jēkabsons (Zviedrija). Ņemot vērā tuvojošos svētkus, foruma nobeigumā īpašu Līgo noskaņu radīja Siguldas folkloras kopa "Senleja" un deju kolektīva "Vizbulīte" dejotāji.

Attēli: