Sakret Holdings apgrozījums palielinājies par 17%

12.02.2015 Akciju sabiedrībā Sakret Holdings ietilpstošo uzņēmumu kopējais neauditētais apgrozījums 2014. gadā sasniedza 20,5 miljonus eiro, informē uzņēmuma pārstāvji.

Tas ir par 17 % vairāk nekā iepriekšējā pārskata gadā. Lielākais apgrozījuma pieaugums 2014. gadā ir AS Sakret Holdings rūpnīcai Lietuvā – par 23%. Apgrozījums palielinājies arī Latvijā – par 16% un Igaunijā - par 14%.

Pērn būtiski pieaudzis arī AS Sakret Holdings eksporta produkcijas apjoms. Salīdzinot ar 2013. gadu, tas palielinājies par 41%. Galvenie koncerna eksporta tirgi ir Somija, Zviedrija, Norvēģija un Īslande. AS Sakret Holdings neauditētā neto peļņa 2014. gadā bija 535 tūkstoši eiro, kas ir par 5% vairāk nekā 2013. gadā.

AS Sakret Holdings padomes priekšsēdētājs Andris Vanags skaidro, ka lielais apgrozījuma pieaugums Lietuvā 2014. gadā saistīts ar tuvojošos pāreju no litiem uz eiro 2015. gadā, kā arī pēckrīzes būvniecības uzplaukumu, ko kaimiņvalsts piedzīvoja pērn. Latvijā apgrozījuma kāpumu veicināja valsts atbalstītā namu siltināšanas programma. Savukārt Igaunijā pieaugums ir nedaudz mazāks Skandināvijas valstu ekonomiku izaugsmes tempu, īpaši Somijas, mazināšanās ietekmē, norāda A. Vanags.

Vienlaikus 2014. gadā AS Sakret Holdings piedzīvojis ievērojamu produkcijas eksporta kāpumu tieši uz Skandināvijas valstīm, pateicoties rezultatīvam uzņēmuma pārdošanas komandas darbam šajās valstīs.

AS Sakret Holdings padomes priekšsēdētāja Andra Vanaga prognozes par 2015. gadu ir piesardzīgas: «Satraucoši ir notikumi Krievijā, jo daudzi būvniecības projekti Baltijā tiek realizēti, pateicoties kaimiņvalsts investoru ieguldījumiem. Pastāv varbūtība, ka ģeopolitisko norišu negatīvā ietekme uz ES, tai skaitā Latvijas tautsaimniecību, varētu būt lielāka, nekā šobrīd tiek prognozēts. Atzinīgi ir vērtējams Ekonomikas ministrijas lēmums atbalstīt daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmu, kas ir ne tikai Latvijas būvmateriālu ražotāju, būvnieku un iedzīvotāju interesēs, bet arī valstiski svarīgi, īstenojot energoefektivitātes un enerģētiskās neatkarības politiku. Viņš uzsver, ka būvniecības nozari Latvijā šogad lielā mērā raksturos spēja piesaistīt un apgūt valsts un ES fondu līdzekļus būvniecības projektiem,» saka A. Vanags.

AS Sakret Holdings ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums, kas attīsta un pilnveido franšīzes priekšrocības. Pirmais Sakret grupas uzņēmums Baltijā tika izveidots Latvijā 2003. gadā, bet pirmā sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu rūpnīca savu darbu Latvijā sāka 2004. gadā. 2007. gada jūlijā savas durvis vēra Latvijas uzņēmējiem piederošā Sakret rūpnīca Igaunijā, bet 2008. gada augustā - Lietuvā.

Attēli: