Radīts katalogs, kas prezentēs Latvijas augstvērtīgo produktu klāstu ārvalstu tirgotājiem

15.01.2016.

Tapusi Latvijā ražoto pārtikas produktu elektroniskā datu bāze, ļaujot ārvalstu tirgotājiem atrast produkciju un tās ražotāju, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pašlaik vietnē Foodlatvia.lv atrodami vairāk nekā 1300 produkti, kurus ražo 171 pārtikas produkcijas ražotājs. Ražotāji var papildināt šo produkcijas katalogu ar jauniem izstrādājumiem, kā arī veikt labojumus esošo produktu aprakstā. Elektroniskā pārtikas produkcijas kataloga izstrāde izmaksājusi 70 tūkst. eiro. Informācija pašlaik ir tikai angļu valodā. Šādas unikālas vietnes nav, piemēram, ne vāciešiem, ne lietuviešiem, uzsver LIAA direktors Andris Ozols. Viņaprāt, projekta būtība ir valsts eksportspējīgo produktu katalogs kā svarīgs instruments, lai prezentētu Latvijas augstvērtīgo produktu klāstu ārzemēs.

«2014. gada nogalē valdība lēma par papildu pasākumiem, kas mazinātu Krievijas noteiktā pārtikas produkcijas embargo un šīs valsts nacionālās valūtas rubļa vērtības krituma negatīvās sekas. Šo pasākumu vidū bija arī papildu finansējums Latvijas ražotāju stendiem, dalībai izstādēs, tirdzniecības misijās, kā arī elektroniskā produkcijas kataloga izstrādei,» pirmsākumu atceras LIAA Ārējās tirdzniecības veicināšanas departamenta direktore Aija Jaunzeme.

Visu rakstu Pašmāju produkti gozēsies unikālā vietnē lasiet 15. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness