Rūpniecības produkcijas izlaide pirmajā pusgadā Latvijā pieaugusi par 0,4%

Rīga, 5.aug., LETA. Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad pirmajā pusgadā, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās palielinājusies par 0,4% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp apstrādes rūpniecībā kāpums bijis par 3,4%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 6,1%, kamēr elektroenerģijas un gāzes apgādē bijis kritums par 12,6%.

2019.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2018.gada otro ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās pieaugusi par 1,4%. Tostarp apstrādes rūpniecībā kāpums bijis par 2,2%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 1,4%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bijis kritums par 2,5%.

Savukārt šogad otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pirmo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās augusi par 1,1%. Tostarp apstrādes rūpniecībā bijis kritums par 0,6%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 3%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bijis pieaugums par 6,3%.

Statistikas pārvaldē arī informēja, ka 2019.gada jūnijā, salīdzinot ar 2018.gada jūniju, rūpniecības produkcijas apmērs, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās pieaudzis par 4,4%. Ražošanas apmēri auguši elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 23,5% (palielinājās koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas apmērs un gāzes piegāde patērētājiem), kā arī apstrādes rūpniecībā - par 0,8%, bet kritums bijis ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 10,2%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, lielākais apstrādes rūpniecības ražošanas apmēra kāpums bijis elektrisko iekārtu ražošanā - par 23,9%, gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas - par 19%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā - par 12,9% un iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā - par 12%. Savukārt lielākais ražošanas apmēru samazinājums bijis ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā - par 12,6%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā - par 11,6% un apģērbu ražošanā - par 10%.

Šogad jūnijā, salīdzinot ar maiju, rūpniecības produkcijas izlaide, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās palielinājusies par 1,6%. Ražošanas apmērs audzis elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 13,4%, savukārt apstrādes rūpniecībā un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē produkcijas apmērs samazinājies attiecīgi par 0,6% un 2,5%.

Tāpat statistikas pārvaldes dati liecina, ka šogad jūnijā, salīdzinot ar 2018.gada jūniju, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, faktiskajās cenās pieaudzis par 1,6%. Apgrozījums vietējā tirgū pieaudzis par 5,2%, bet eksportā samazinājies par 0,4%, tostarp eirozonā bijis kritums par 2,5%, bet ārpus eirozonas bijis pieaugums par 1,4%.

2019.gada jūnijā, salīdzinot ar 2019.gada maiju, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, samazinājies par 1,7%. Apgrozījums vietējā tirgū pieaudzis par 0,7%, savukārt eksportā samazinājies par 2,9%, tostarp eirozonā - par 9%, bet ārpus eirozonas pieaudzis par 2,3%.

https://infogram.com/rupniecibas-produkcijas-apjoma-izmainas-1gk9vp1n6g1...