Rūpniecības produkcijas izlaide četros mēnešos Latvijā pieaugusi par 3,5%

Rīga, 4.jūn., LETA.

Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad pirmajos četros mēnešos, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās palielinājusies par 3,5% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp apstrādes rūpniecībā kāpums bijis par 3,8%, elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 4%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bijis kritums par 4,7%.

2018.gada aprīlī, salīdzinot ar 2017.gada aprīli, rūpniecības produkcijas apmērs, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās pieaudzis par 0,9%. Tostarp produkcijas apmēri apstrādes rūpniecībā auguši par 2,2 %, bet kritums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 9,2%, kā arī elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 0,7%.

Apstrādes rūpniecības produkcijas apmēra pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā - par 34,3%, elektrisko iekārtu ražošanā - par 10,6%, mēbeļu ražošanā - par 10,8%, kā arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā. Ražošanas apmēri pieauga arī divās no trim pēc īpatsvara lielākajās nozarēs: koksnes un koka izstrādājumu ražošanā, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas (attiecīgi par 2,6% un 7,9%).

Savukārt produkcijas izlaide samazinājās pārtikas produktu ražošanā - par 1,8%, kā arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā - par 10,9%, dzērienu ražošanā - par 9,3%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā - par 3,7%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā - par 3,5%, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā - par 3,2% un citu transportlīdzekļu ražošanā.

Šogad aprīlī, salīdzinot ar martu, rūpniecības produkcijas apmērs, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās palielinājies par 0,2%, tostarp apstrādes rūpniecībā - par 0,2%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 2,3%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 1,1%.

Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka šogad aprīlī, salīdzinot ar 2017.gada aprīli, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, faktiskajās cenās pieaudzis par 6,4%. Apgrozījums vietējā tirgū palielinājies par 8,2%, bet eksportā - par 5,5%, tostarp eirozonā - par 6,6%,savukārt ārpus eirozonas - par 4,5%.

Šogad aprīlī, salīdzinot ar martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, samazinājies par 3%. Apgrozījums vietējā tirgū sarucis par 2,6%, bet eksportā - par 3,2%, tostarp eirozonā - par 9,8%, savukārt ārpus eirozonas - par 0,6%.

https://infogram.com/rupniecibas-produkcijas-apjoma-izmainas-1gk9vp1n6g1...