Rūpniecības produkcijas izlaide astoņos mēnešos Latvijā pieaugusi par 2,9%

Rīga, 4.okt., LETA. Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad astoņos mēnešos, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās palielinājusies par 2,9% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp apstrādes rūpniecībā kāpums bijis par 3,1%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 3,2%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 2,7%.

2018.gada augustā, salīdzinot ar 2017.gada augustu, rūpniecības produkcijas apmērs, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās audzis par 6,5%. Tostarp apstrādes rūpniecībā pieaugums bijis par 3,9%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 1,5%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 16,9%.

Produkcijas ražošanas pieaugumu enerģētikā ietekmēja elektroenerģijas ražošanas kāpums koģenerācijas stacijās un gāzes patēriņš.

Nozīmīgs apstrādes rūpniecības produkcijas apmēra pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, bija vidēji augsto tehnoloģiju nozarēs: elektrisko iekārtu ražošanā - par 42,3%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā - par 21,6% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā - par 19%. Ražošanas apmēri pieauga arī dzērienu ražošanā - par 11% un pēc īpatsvara lielākajā nozarē - koksnes un koka izstrādājumu ražošana - par 6,3%.

Savukārt ražošanas apmēri samazinājās divās no trim pēc īpatsvara lielākajās nozarēs: pārtikas produktu ražošanā - par 4,2% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas par - 1,9%. Kritums bija arī iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā - par 16,5%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā - par 5,9% un papīra un papīra izstrādājumu ražošanā - par 5,8%.

2018.gada augustā, salīdzinot ar 2018.gada jūliju, rūpniecības produkcijas apmērs, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās pieaudzis par 2,3%. Tostarp apstrādes rūpniecībā kāpums bija par 2,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 2%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē ražošanas apmēri samazinājās par 5,5%.

Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka šogad augustā, salīdzinot ar 2017.gada augustu, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, faktiskajās cenās pieaudzis par 9%. Apgrozījums vietējā tirgū pieaudzis par 7,5%, bet eksportā - par 9,8%, tostarp pieaugums eirozonā bija par 12,4% un ārpus eirozonas - par 7,6%.

Šogad augustā, salīdzinot ar 2018.gada jūliju, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, pieaudzis par 3,7%. Apgrozījums vietējā tirgū pieaudzis par 0,1%, eksportā - par 5,7%, tostarp pieaugums eirozonā bija par 12,7% un ārpus eirozonas - par 5,1%.

https://infogram.com/rupniecibas-produkcijas-apjoma-izmainas-1gk9vp1n6g1...