Prudentia: KVV Liepājas metalurgam atrast tirgus nebūs viegli; jāmeklē nišas produkti

12.01.2015, Metalurģijas uzņēmumam KVV Liepājas metalurgs (KVV), kas pārņemis ar maksātnespējīgās kompānijasLiepājas metalurgs pamatražošanu saistītos aktīvus, atrast tirgus un tajos izvērsties nebūs viegli, aģentūrai BNS sacīja uzņēmuma pārdošanas konsultāciju kompānijas Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Viņš atzīmēja, ka KVV ražošanas apmēri ir salīdzinoši nelieli, tāpēc tam būtu vairāk jākoncentrējas uz nišas tirgiem, pielāgojoties konkrētu klientu vajadzībām. Tie varētu būt Skandināvijas valstu tirgi, kā arī, iespējams, produkciju varētu realizēt Ukrainas tirgū, kur šobrīd saistībā ar karadarbību Donbasā, kas ir galvenais metalurģijas ražošanas apgabals valstī, ir iztrūkums.

Krastiņš arī minēja, ka tagad Prudentia dalība Liepājas metalurga maksātnespējas procesā ir beigusies.

Arī KVV valdes loceklis Igors Kovaļenko žurnālistiem atzina, ka atrast tirgus nebūs viegli, bet darbs jau sācies. Viņš informēja, ka panāktas vienošanās ar LatvenergoLatvijas Gāzi un Elme Messer Metalurgs par sadarbību.

KVV vadītājs sacīja, ka izejvielu - metāllūžņus uzņēmums galvenokārt plāno iegādāties Baltijā, tostarp nav izslēgta sadarbība ar Liepājas metāllūžņu tirgotavu Tolmet, kas varētu būt labs un konstruktīvs sadarbības partneris.

Pēc Kovaļenko teiktā, darbu rūpnīcā saglabās galvenie speciālisti, kā arī paredzēts piesaistīt citus profesionāļus, priekšroku dodot bijušajiem Liepājas metalurga darbiniekiem.

Jau vēstīts, ka Liepājas metalurga administrators Haralds Velmers pirmdien Liepājā simboliski nodeva ražotnes atslēgas Kovaļenko.

Pērn 2.oktobrī tika parakstīts līgums par Liepājas metalurga pamatražotnes pārdošanu Ukrainas kompānijai KVV Group. Ukrainas uzņēmums par Liepājas metalurga pamatražotni maksās 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.

Liepājas metalurgu par maksātnespējīgu atzina 2013.gada 12.novembrī pēc neveiksmīgiem investoru meklējumiem.

Attēli: