Prestižajai vispasaules digitālās inovācijas balvai no Latvijas izvirzīts MobillyTX

2019.gada 16.septembris.

Informāciju sagatavoja Kristīne Geida, MobillyTX komunikācijas konsultante.

Viens no Latvijā vadošajiem govtech (publiskās pārvaldes tehnoloģiju) risinājumu izstrādātājiem MobillyTX ir izvirzīts prestižajai World Summit Award (WSA) balvai. MobillyTX izstrādāto risinājumu, kas ļauj digitāli administrēt valsts un pašvaldību resursus, balvai izvirzīja Latvijas IT klasteris. WSA balva tiek piešķirta par iedarbīgākajām digitālajām inovācijām, kam ir būtiska ietekme vietējā tirgū un sabiedrībā, nodrošinot radošu un viedu problēmas risinājumu.

“MobillyTX kopš 2013. gada strādā pie risinājumiem subsīdiju un pabalstu administrēšanas jomā, - mūsu risinājumi ir ieviesti Latvijas un Lietuvas pašvaldībās, esam aktīvā sarunu procesā ar Vācijas iestādēm. MobillyTX risinājums padara valsts un pašvaldību ikdienas darbu būtiski efektīvāku. Caurspīdīgā un automatizētā sistēma izslēdz krāpšanu un līdzekļu izsaimniekošanu, vienlaikus novēršot datu noplūdi un nodrošinot saņēmēja anonimitāti,” uzsver Valdis Bergs, MobillyTX valdes priekšsēdētājs.

Efektīvo publiskā finansējuma sadales risinājumu Latvijā jau izmanto Jelgavas, Ogres un Liepājas pašvaldības, Lietuvā tas ieviests Šauļos un tiek testēts vairākās citās pilsētās Latvijā un ārvalstīs. MobillyTX risinājums ļauj, piemēram, digitāli administrēt norēķinus sabiedriskajā transportā, ēdināšanas pakalpojumus skolās, norēķinus par komunālajiem pakalpojumiem un jebkādus citus pabalstus, atvieglojumus, subsīdijas. Risinājums ir piemērojams veselības aprūpē, izglītības nozarē, transportā, lauksaimniecībā un citās jomās.

Latvijas IT Klasteris norāda, ka MobillyTX risinājums apbalvojumam izvirzīts, jo tas palielina iedzīvotāju iesaisti publiskajā pārvaldē un nodrošina atvieglotu pašvaldību vai valsts pakalpojumu saņemšanu, samazina administratīvās barjeras un nodrošina cilvēku vienlīdzību. Ar MobillyTX risinājumu ir iespējams palielināt valsts (pašvaldību) pārvaldes caurspīdīgumu un administrēt procesus, kas saistās ar pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Tādēļ MobillyTX ir izvirzīts WSA nacionālajā atlasē.

WSA ir Apvienoto Nāciju Organizācijas iedibināts starptautisks konkurss, kura mērķis ir atbalstīt uzņēmumus, kuru inovatīvie digitālie risinājumi palīdz uzlabot sabiedrības dzīves līmeni. Konkursā piedalās 180 valstu uzņēmumi, apbalvojums tiek piešķirts kopš 2003. gada. Konkursa rezultāti tiks paziņoti šā gada decembrī, bet 2020. gada pavasarī progresīvākie uzņemumi tiks apbalvoti un aicināti uzstāties, stāstot par saviem risinājumiem WSA Global kongresā.

Šā gada jūnijā MobillyTX saņēma Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvu - kā gada labākais finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas valsts un pašvaldību sektoram piedāvā caurspīdīgus un kontrolējamus digitālos risinājumus efektīvai finanšu līdzekļu pārvaldei.

Papildu informācijai:

Kristīne Geida

MobillyTX komunikācijas konsultante

e-pasts: kristine [dot] geida [at] foxconsulting [dot] lv

mob.tālr.: +371 2641060