Popularizēs Latgales reģiona ražotāju produkciju Somijā

13.04.2015.

No šā gada 13.aprīļa līdz 15.aprīlim Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju biedri dosies vizītē uz Tamperi (Somija), liecina medijiem sniegtā informācija.

Vizīte tiek organizēta ar mērķi popularizēt Latgales reģiona ražotāju produkciju un radīt tai jaunu noieta tirgu.

Vizīti rīko Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm projekta Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde ietvaros.

Braucienā piedalīsies 15 reģiona pārstāvji no Rēzeknes uzņēmēju biedrības, no Dienvidlatgales NVO atbalsta centra, Balvu novada uzņēmējdarbības atbalsta biedrības Krams, biedrības Līvānu novada uzņēmēji, no Aglonas biedrības Dorbs i Zineiba. Organizācijas pārstāv daudzu dažādu uzņēmēju intereses, kas ir apvienojušies šajās biedrībās.

Vizītes darba kārtībā tiek plānotas tikšanās ar Somijas uzņēmējiem kontaktu dibināšanai, kā arī plānots apmeklēt vairākus uzņēmumus, kuri darbojas kokakpstrādes, metālapstrādes, plastmasas pārstrādes un ražošanas, akmensapstrādes un tekstila ražošanas jomās. Šis jau ir trešais šāda veida  kontaktu dibināšanas un sadarbības veicināšanas brauciens, ko organizē Latgales Plānošanas reģions. 2014. gada beigās Latgales uzņēmēji apmeklēja Mazpolijas reģionu. Organizētais brauciens jau esot devis pozitīvus rezultātus.