Plātņu ražotāji pieliek 10 miljonus eiro

06.11.2014, Agrāk veikto investīciju dēļ koksnes plātņu ražotāji savu neto apgrozījumu palielinājuši par vairāk nekā 10 milj. eiro, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness

To liecina asociācijas Latvijas koks apkopotie dati par saimniecisko darbību šā gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar analogu laiku pērn.

Kopumā asociācijas uzņēmumu neto apgrozījums šogad pieaudzis par 4,3% jeb 13,3 milj. eiro salīdzinājumā ar analogu periodu 2013. gadā. Eksporta ienākumi šogad palielinājušies par 7 milj. eiro jeb 2,9%. Pēc asociācijas Latvijas koks izpilddirektora An- dra Plezera sacītā, apgrozījuma pieaugumu visvairāk ir cēluši bērza saplākšņa izstrādājumu ražotāji a/s Latvijas finieris – par 7,17 milj. eiro, SIA Troja – par 1,57 milj. eiro un SIA Verems – par 0,56 milj. eiro, kā arī kokskaidu un OSB plātņu ražotājs SIA Kronospan Riga (agrāk SIA Bolderaja Ltd) – par 0,78 milj. eiro. Lielu kāpumu uzrāda arī skujkoku zāģētās produkcijas izstrādājumu ražotājs SIA Timberex Group ar 3,62 milj. eiro. «Plātņu ražotāju neto apgrozījuma pieaugums nepārsteidz, jo šajās ražotnēs iepriekš veiktas būtiskas investīcijas augstākas pievienotās vērtības produkcijas ražošanā, kā arī konkurētspējas paaugstināšanā,» situāciju vērtē A. Plezers.

«Tas sasniegts iepriekš veikto investīciju dēļ,» tā uz jautājumu, kāda ir uzņēmuma recepte neto apgrozījuma kāpināšanai par 0,55 milj. eiro, atbild SIA RSEZ Verems valdes priekšsēdētājs Jānis Staris. DB jau rakstīja, ka pērnruden bērza saplākšņa izstrādājumu ražošanas uzņēmums SIA RSEZ Verems, investējot nepilnus 8 milj. eiro, sāka jaunu ēru – augstākās kvalitātes saplākšņa produktu ražošanu un dārgāku – pārklāta bērza saplākšņa – produktu tirgu apgūšanu. Pēc uzņēmuma vadītāja sacītā, arī šogad tiek veiktas investīcijas. «Esam uzsākuši lobīšanas līnijas modernizācijas projektu,» tā J. Staris.

 

Visu rakstu No idejas līdz attīstītai tehnoloģijai lasiet 2014.gada 5.novembra laikrakstā Dienas Bizness.

 
    Attēli: