Pirmie tiešie čarterlidojumi starp Dienvidkoreju un Latviju tiks organizēti 2019. gada pavasarī

28.01.2019.

Šogad ir paredzēti pirmie tiešie komerciālie čarterlidojumi starp Dienvidkoreju un Latviju, kurus veiks aviosabiedrība KOREAN AIR. Trīs lidojumi notiks 24. maijā, 31. maijā un 7. jūnijā un tos organizē viena no Korejas lielākajām tūrisma aģentūrām HANJIN TRAVEL kopā ar Latvijas Republikas vēstniecības Korejas Republikā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta, starptautiskās lidostas RĪGA un Rīgas Tūrisma attīstības biroja LIVE RIGA atbalstu.

Šie būs pirmie komerciālie tieši lidojumi starp Latvijas un Dienvidkorejas galvaspilsētām, ar kuriem kopumā ir plānots pārvadāt aptuveni 700 pasažierus. Ceļojumu paketes tiek pārdotas HANJIN TRAVEL un tās aģentu birojos un tiešsaistē: http://www.kaltour.com/ProductPlan/Index?exiSeq=4103. Ceļotājiem būs iespēja apmeklēt visas trīs Baltijas valstis, izvēloties vienu no diviem piedāvājumiem.

Korejieši ir aktīvi ceļotāji un paplašinot ceļojumu diapazonu ir gatavi iepazīst jaunus galamērķus. Kopš vēstniecības atvēršanas Korejas Republikā 2015. gada nogalē vēstniecība sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu, LIVE RIGA un citiem partneriem ir aktīvi darbojusies tūristu piesaistē no Dienvidkorejas, organizējot tūrisma seminārus, piedaloties tūrisma izstādēs un iepazīstinot Latviju klātienē Latvijas iepazīšanās braucienos. Izveidota arī Latvijas brošūra korejiešu valodā un tulkotas Baltijas kartes un Rīgas brošūra, kas būs pieejamas katram tiešo čarterreisu pasažierim.

2018. gada nogalē Ņujorkā Latvijas Republikas un Korejas Republikas ārlietu ministri parakstīja Gaisa satiksmes līgumu, kas tika ratificēts Latvijas parlamentā 2019. gada janvārī. Līdz ar minētā līguma stāšanos spēkā ir izveidots tiesiskais pamats regulāro tiešo lidojumu veikšanai starp abām valstīm.