Piena pārstrādes uzņēmums Elpa iecerējis sākt eksportu uz Čehiju

22.11.2014, Kazdangas piena pārstrādes uzņēmums Elpa cer sākt eksportu uz Čehiju, aģentūrai BNS pastāstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis.

Viņš norādīja, ka uzņēmums šobrīd visu saražoto produkciju realizē vietējā tirgū, taču nākotnē cer sākt biezpiena eksportu uz Čehiju. «Atsevišķas valstis, piemēram, Ukraina, piegādāja starpizejvielas kaimiņvalstīm, teiksim Čehijai. Arī mēs meklējam iespējas realizēt [biezpienu] Čehijā un esam pārrunās ar vienu ražotāju, kurš grib savas piegādes diversificēt,» sacīja Sisenis, piebilstot, ka pozitīvā pārrunu iznākumā uzņēmums ar partneri Čehijā varētu sākt ilgtermiņa sadarbību, taču pagaidām esot grūti prognozēt, kad iecere varētu īstenoties.

Vienlaikus Sisenis piebilda, ka eksporta tirgus meklējumi ir sarežģīts process, jo jārēķinās ar katras valsts specifiskajām ēšanas tradīcijām un paradumiem, tāpēc piedāvāt Latvijai raksturīgos piena produktus ārvalstu tirgū nav vienkārši un prasa ilgu laiku.

Savukārt eksportu uz Vāciju saistībā ar Krievijas noteikto pārtikas produktu importa aizliegumu uzņēmums bija spiests pārtraukt. «Diemžēl arī Vācijas tirgus ir piesātināts, tāpēc eksports uz turieni ir apstājies. Arī vietējie ražotāji Vācijā, daļu Krievijas tirgū nerealizētās produkcijas cenšas realizēt vietējā tirgū un līdz ar to izspiest jebkuru ienākšanu, ielaušanos savā vietējā tirgū un maksimāli aizsargāt savas preces,» sacīja Sisenis.

Pērn Elpa strādāja ar 4,506 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir apmēram iepriekšējā gada līmenī, savukārt uzņēmuma peļņa bija 7,9 tūkstoši eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2012.gadā, liecina datubāzē Lursoft publicētais uzņēmuma finanšu pārskats.

Elpa dibināta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 85,9 tūkstoši eiro. Uzņēmums pieder vairākām privātpersonām, tostarp Sisenim. Kompānija ražo pienu, kefīru, jogurtu, saldo un skābo krējumu, biezpienu, mīkstos sierus, kā arī puscieto kazas sieru.

Attēli: