Pētījums Latvijas būvniecības nozares piegādātājiem Nīderlandē

COVID vīrusa radītajā starplaikā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība Nīderlandē Latvijas eksportētājiem, kas piegādā būvniecības nozarei, ir veikusi padziļinātu valsts un pašvaldības pasūtījumu izpēti iepirkumiem no 2019. gada vidus līdz šī gada 1. aprīlim. Krīzes laikos sabiedriskie pasūtījumi ir pārbaudīta vērtība, kas realizējas, un privāto līdzekļu trūkums neietekmē projektu realizāciju.

Lai uzņēmēji varētu izmantot šī pētījuma rezultātus, LIAA aicina griezieties pie pārstāvniecības Nīderlandē. Pēc kritēriju precizēšanas, LIAA sniegs informāciju par identificētajiem uzvarētājiem – produktu un projektu veidus, apjomus, realizācijas laikus un kontaktus.

Nīderlande ar 17 miljoniem iedzīvotāju un atvērtu ekonomiku ir pievilcīgs tirgus Latvijas eksportētājiem. Papildus iekšējam patēriņam, liela daļa (ap 20 %) no Nīderlandes eksporta sastāda re-eksports, kas virknei Latvijas ražotāju ar Nīderlandes partneru starpniecību paver iespējas sasniegt pasaules tirgus. 2019. gadā Nīderlande bija devītais Latvijas eksporta partneris. Lielākās eksporta produktu grupas no Latvijas uz Nīderlandi ir augu valsts produkti, kokrūpniecības, lauksaimniecības, būvniecības, metālapstrādes un elektronikas nozares produkti. Visveiksmīgāk pakalpojumus uz Nīderlandi eksportē IT un dažādas komercnozares.

LIAA pārstāvniecība Nīderlandē veic tirgus izpēti, palīdz Latvijas eksportētājiem precizēt piedāvājumu Nīderlandes tirgum, orientēties konkrēta produkta vai pakalpojuma ekosistēmā, kā arī sniedz padziļinātu partneru izpēti un atbalstu vizītes organizēšanā. Veicot tirgus izpēti, pārstāvniecība ņem vērā gan aktuālos iepirkumus, gan aktuālās tirgus tendences.

Iegūtie kontakti uzņēmumam rada iespēju uzsākt aktīvu darbu, uzrunājot iepircējus un piedāvājot jau precīzus projektam vai pieprasījumam sagatavotus piedāvājumus.

Veiksmīgai sadarbības nodibināšanai Latvijas uzņēmējiem komunikācijā ar Nīderlandes partneri jābūt gataviem savlaicīgi (agri) runāt par cenu, piedāvāt klientam pievilcīgu darījumu un pats svarīgākais – būt atklātiem un caurspīdīgiem. Ilgtspējībai un sociālajai atbildībai Nīderlandes partneris piešķir lielu nozīmi.
LIAA pārstāvniecība Nīderlandē labprāt sniegs vairāk ieskata gan tirgus aktualitātēs, gan saziņas kultūrā.

Gaidīsim Jūsu pieprasījumus, lai palīdzētu!

Egita Aizsilniece-Ibema
LIAA pārstāvniecības Nīderlandē vadītāja
Adrese: Singelstaete, room 113, Singel 250, 1016AB, Amsterdam, The Netherlands
Tālrunis: +31 207995622, +31 629471855
E-pasts: egita [dot] aizsilniece-ibema [at] liaa [dot] gov [dot] lvnl [at] liaa [dot] gov [dot] lv