Pasākums "Āfrika – jaunas iespējas sadarbībai" (Rīgā)

Rīko Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

2019. gada 7. novembrī, no plkst. 9.00
Ārlietu ministrijā, Preses konferenču zālē
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga

Aicinām uzņēmējus un citus interesentus apmeklēt pasākumu "Āfrika – jaunas iespējas sadarbībai".

Pasākumā ietvaros ar Eiropas Komisijas atbalstu Latvijā pirmo reizi norisināsies Tirgus piekļuves diena. Dienas otrajā daļā interesenti varēs iepazīties ar attīstības sadarbības instrumentiem Āfrikā, kā arī uzzināt sīkāk par ES Ārējo investīciju plānu.

Aktualitāte: Tirdzniecība ir galvenais izaugsmes un nodarbinātības avots Eiropā. Brīvā tirdzniecība var pastāvēt tikai tad, ja uzņēmumi var brīvi piekļūt starptautiskajiem tirgiem. Eiropas mazie un vidējie uzņēmumi arvien vairāk eksportē visā pasaulē un bieži vien saskaras ar būtiskām problēmām, pārvarot tirdzniecības šķēršļus. Kā brīvās tirdzniecības atbalstītāja ES vēlas nodrošināt, lai visiem iesaistītajiem tiktu atvieglota tirgus piekļuve.

Eiropas Komisijas eksperti iepazīstinās ar galvenajiem tirgus piekļuves stratēģijas instrumentiem, kā arī konsultēs Latvijas eksportētājus saistībā ar diskriminējošiem vai nesamērīgiem noteikumiem vai standartiem. Fokusā būs vairāki no lielākajiem Latvijas eksporta tirgiem Āfrikā – Ēģipte, Dienvidāfrika, Nigērija un Maroka.

Uzdod jautājumu Eiropas Komisijas ekspertam!

Ja vēlaties uzdot konkrētus interesējošus jautājumus Eiropas Komisijai par tirdzniecības šķēršļiem, ar ko esat saskārušies, eksportējot uz Ēģipti, Dienvidāfriku, Nigēriju vai Maroku, lūdzam tos norādīt pieteikuma formā, reģistrējoties pasākumam.

Vairāk informācijas par Eiropas Savienības tirgus piekļuves politiku pieejama Eiropas Komisijas mājas lapā (angļu valodā): Skatīt šeit!

Programma

Semināra darba valoda: latviešu un angļu.
Dalība bezmaksas.

Dalībnieku personas datu apstrādes drošības noteikumi

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Agnija Tračuma, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039401, +371 28876441
E-pasts: agnija.tracuma [at] liaa.gov.lv