Pārtikas nozares ražotāji novērtē Azerbaidžānas un Kaukāza reģiona potenciālu izstādes "World Food Azerbaijan 2014" laikā

Latvijas pārtikas un dzērienu ražotāji no šā gada 22. līdz 24. maijam piedalījās nacionālajā stendā starptautiskajā izstādē "WorldFood Azerbaijan" Baku, Azerbaidžānā.

Divdesmit gadu laikā izstāde "WorldFood Azerbaijan" ir kļuvusi par nozīmīgu notikumu Azerbaidžānā pārtikas un dzērienu nozarē, jo 4000 kvadrātmetru lielā platībā zem viena jumta tiek organizētas četras ekspozīcijas: "WorldFood", "WorldFoodTech", "WorldDrink" un "HalalFood". Izstāde sniedz iespēju uzņēmējiem parādīt savu produkciju ne tikai Azerbaidžānas, bet arī citām Kaukāza reģiona valstīm.

22. maijā Latvijas stendu apmeklēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Hardijs Baumanis, kuri stendā tikās ar uzņēmumiem, pārrunāja to iespējas Azerbaidžānas tirgū, kā arī iepazinās ar uzņēmēju vēlmēm un vajadzībām.

Latvijas nacionālajā stendā pārtikas pārstrādes uzņēmumi prezentēja savu produkciju:
  • SIA "Latvijas Piens" – siera produktus;
  • SIA "Bauskas alus" – alu un bezalkoholiskos dzērienus;
  • SIA "Medījumu iepirkumi" – gaļas produktus;
  • SIA "Piejūra" – konservētas zivis;
  • SIA "Salas Zivis" – saldētas ogas un zivis.

Latvijas stendu oficiālās apskates ietvaros apmeklēja arī Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs un Azerbaidžānas lauksaimniecības ministrs Heidars Asadovs.

Izstāde uzņēmējiem piedāvāja lielisku iespēju pārbaudīt savu produktu piemērotību vietējā tirgus vajadzībām, nodibināt pirmos kontaktus, ar kuriem uzsākt sadarbību. Latvijas uzņēmumi novērtējuši, ka kopējais no jauna iegūto kontaktu skaits ir nedaudz vairāk par 42, tostarp 14 kontakti, kuri ietver tālākās sadarbības pazīmes.

Attēli: