Par LIAA

Uzņēmējus, kas meklē noieta tirgus ārvalstīs, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina izmantot piedāvājumu eksportam – dibināt jaunus kontaktus tirdzniecības misijās, nacionālajos stendos, kontaktbiržās, individuālajās vizītēs un apmeklēt eksporta seminārus. Savukārt, lai Latvija būtu pievilcīga investoriem, LIAA veicina uzņēmējdarbības videi labvēlīgu normatīvo aktu izstrādi, kā arī iestājas par stabilu nodokļu politiku, kvalificēta darbaspēka, infrastruktūras un atbalsta instrumentu pieejamību.

Par pakalpojumiem, iespējām attīstīt uzņēmējdarbību un saņemt atbalstu klātienē konsultējam Klientu apkalpošanas nodaļā (Pērses ielā 2). Vispusīgu informāciju par uzņēmējdarbību Eiropas Savienībā var iegūt ar Eiropas Biznesa attīstības tīkla palīdzību, kas darbojas LIAA ietvaros. Reģionos kā virzītājspēks, jau sākot no biznesa idejas rašanās, strādā 15 LIAA biznesa inkubatori, atbalstot tos, kas uzņēmējdarbībā vēl tikai sper pirmos soļus.

Par savu uzdevumu uzskatām arī rūpes par Latvijas tūrisma piedāvājuma pievilcību ārvalstīs. Lai to popularizētu un nestu valsts vārdu pasaulē, parādot sasniegumus inovācijās, tehnoloģijās, literatūrā, mākslā, zinātnē un citur, esam radījuši zīmolu “Magnetic Latvia”. 2018. gadā starptautiskajā lidostā “Rīga” tika izveidots “Magnetic Latvia” biznesa informācijas centrs – unikāls projekts, kas ar Latvijas iespējām iepazīstina jau mirkli pēc ierašanās valstī.

Dažādiem jautājumiem esam pieejami sociālajos tīklos, kur LIAA Facebook, Twitter un Instagram kontos var redzēt mūsu padarīto.

Ārzemju uzņēmumiem veidot sadarbību Latvijā palīdz LIAA ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīkls, kas vienlaikus mūsu uzņēmumiem kalpo par tiltu uz citvalstu tirgiem – Amerikas Savienotajām Valstīm, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Baltkrieviju, Dāniju, Franciju, Itāliju, Japānu, Koreju, Krieviju, Ķīnu (Pekinu un Šanhaju), Lielbritāniju, Nīderlandi, Norvēģiju, Somiju, Ukrainu, Vāciju un Zviedriju.

Komandu, kas to visu īsteno, veido gan jaunie, dinamiskie un ar iniciatīvu bagātie, gan pieredzi uzkrājušie profesionāļi. Kopš dibināšanas 1993. gadā esam apvienojuši prātus un idejas, lai veicinātu Latvijas izaugsmi ar tādiem atbalsta instrumentiem, kas palīdz Latvijas ražojumiem atrast ceļu uz ārvalstīm, investīcijām ieplūst Latvijā, tapt un augt jauniem uzņēmumiem, kā arī radīt inovācijas un padarīt Latviju par pievilcīgu tūrisma galamērķi. Esam centušies iet kopsolī ar globālajām tendencēm, izvērtējot savas darbības efektivitāti un salīdzinot to ar pasaules labāko praksi, lai mūsu darbā iedzīvinātu arvien jaunas metodes. Tas nav palicis bez novērtējuma – LIAA ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus, iegūstot Pasaules klases aģentūras (World Class Agency) statusu.