Pagājušajā gadā "UPB" grupas apgrozījums pieauga par 27% un sasniedza 190 miljonus eiro

Pagājušajā gadā "UPB" grupas apgrozījums pieauga par 27% un sasniedza 190 miljonus eiro

Rīga, 31.janv., LETA. Pagājušajā gadā būvniecības un ražošanas uzņēmumu "UPB" grupas apgrozījums pēc provizoriskiem datiem pieaudzis par 27% un sasniedza 190 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja "UPB" Mārketinga un komunikāciju departamenta direktore Ilze Rosicka.

"Iepriekšējo gadu darbs pie eksporta tirgus paplašināšanas un industriālo projektu būvniecības rezultējies ar būtisku "UPB" grupas apgrozījuma pieaugumu. Grupas uzņēmumu kopējā peļņa vēl nav aprēķināta, taču lēšam, ka tā varētu būt apmēram deviņu vai desmit miljonu eiro robežās. Savukārt 2019.gadā ir plānots sasniegt vismaz pagājušā gada apgrozījuma līmeni, iespējams, ka tas varētu arī pieaugt," sacīja Rosicka.

Pagājušā gada sākumā "UPB" grupā tika dibināts digitālo risinājumu uzņēmums "Alto 4.0", jūnijā atklāts jauns inženieru birojs Lietuvā, savukārt gada beigās grupai pievienots inženieru birojs "Būve un forma". Lielas investīcijas veiktas ražotņu un tehnoloģiju paplašināšanā, kā arī izvērsti vairāki pētnieciskie projekti inovatīvu produktu izstrādei, informēja Rosicka.

Lielākie pagājušajā gadā nodotie būvniecības projekti Latvijā bija tirdzniecības centrs IKEA un Liepājas Olimpiskā centra vieglatlētikas manēža, kas realizēta kā "Design&Build" jeb apvienotais projektēšanas un būvniecības objekts. Patlaban procesā esošie šāda tipa objekti ir Liepājas tenisa halles jaunbūve un lidmašīnas angārs Baku lidostā, kur darbi ir jau noslēguma fāzē. Rosicka norādīja, ka "Design&Build" projekti no pasūtītāja puses kļūst aizvien pieprasītāki, tāpēc ir īpašs gandarījums, ka "UPB" grupai pievienojies uzņēmums "Būve un forma", kura pieredze šajā sfērā papildinās esošos resursus.

Lielākie eksporta tirgos nodotie būvniecības projekti pagājušajā gadā bija biroja ēka "Regionens Hus" Gēteborgā, slimnīca "St. Erik Eye Hospital" Solnā un biroju ēka "Sky City Office One" Ārlandā, Zviedrijā. Šajos objektos "UPB" nodrošināja apvienoto projektēšanu, ražošanu un montāžu ēku karkasiem un fasādēm. Pašreiz noris aktīvs darbs pie citiem lieliem projektiem Zviedrijā - "Campus Albano", kas ir studentu pilsēta un pasūtījuma apjoms pārsniedz 20 miljonus eiro, kā arī biroja ēkas "Stockholm New", kas ir pirmais debesskrāpis, kurā "UPB" nodrošina ēkas karkasu ar teju 2000 tonnām metāla konstrukciju. "UPB" pasūtījumu portfelis ir liels, vairāki pasūtījumi sniedzas līdz 2022.gadam, norādīja Rosicka.

Viņa piebilda, ka būvniecības objektos nemitīgi tiek strādāts pie jaunu darba drošības risinājumu ieviešanas, ko novērtē pasūtītāji. Piemēram, viens no lielākajiem ģenerālbūvniekiem Zviedrijā "Skanska" ir atzinusi "UPB" Malmē būvēto biroju ēku "Epic" par 2018.gada drošāko būvniecības objektu Zviedrijā.

"Lai nodrošinātu turpmāku "UPB" grupas attīstību, pagājušajā gadā veiktas ievērojamas investīcijas gandrīz visās biznesa struktūrās. Liepājas dzelzsbetona ražotnē uzstādītas iekārtas automatizētai sietu apstrādei, izveidotas papildus galdniecības telpas, kā arī izveidotas jaunas biroja telpas dzelzsbetona inženieriem. Ir pabeigts darbs pie nozīmīga pētniecības projekta sevišķi plāna dzelzsbetona trīsslāņu elementu ārējā slāņa izstrādei un uzsākti vēl trīs pētniecības projekti ar mērķi izstrādāt jaunus produktus. Šobrīd norit jaunas ražotnes izveide, kur tiks ražoti inovatīvi pigmentēti izaicinošas formas betona produkti fasādēm, kuru ražošana ar klasiskajām metodēm nav iespējama," stāstīja Rosicka.

Stikla fasāžu ražotnēs pērn uzstādītas jaunas profilu apstrādes līnijas, kas ļauj efektīvāk strādāt ar lielu fasāžu pasūtījumiem. Alumīnija un stikla ražotne ir paplašināta gandrīz divkārt, kas ļāvis palielināt elementfasāžu ražošanas līnijas līdz astoņām. Savukārt koka, alumīnija un stikla ražotnei ir izveidota jauna rūpnīca Grobiņā. Šajā un nākamajā gadā stikla fasāžu ražotnēs tiks saražots rekordliels fasāžu elementu apjoms, jo ir noslēgti apjomīgi fasāžu līgumi vairākiem objektiem Zviedrijā, Dānijā un Lielbritānijā, sacīja Rosicka.

Metāla konstrukciju un mašīnbūves ražotnes paplašinātas ar jaunām telpām montāžai, metināšanai un noliktavai, iegādāta jauna frēzēšanas iekārta un sākta produktu prototipēšana ar 3D printeri. Strukturālā metāla ražotnē pagājušajā gadā tika ražotas konstrukcijas vairākiem lieliem objektiem, līdz ar to saražoto konstrukciju apjoms tonnās pieaudzis par 21%, salīdzinot ar 2017.gadu.

Transportbetona struktūrā tika turpināta attīstība Zviedrijas tirgū, paplašinot gan apkalpojamo reģionu, gan pieejamos pakalpojumus. Struktūras autoparka un iekārtu paplašināšanā tika veiktas investīcijas vairāk nekā 700 000 eiro apmērā. Papildus tam izveidota arī jauna mobilā betona ražotne, kas strādā tieši ar pigmentētā betona produktiem. Kopumā transportbetona struktūras apgrozījums 2018.gadā pieaudzis par 34%.

Enerģētikas sfērā pērn realizēti vairāki projekti Vācijā. Šobrīd noris darbs pie vērienīga projekta Bāzelē, Šveicē. Bāzeles slimnīcas vajadzībām tiek ražota augstām skaņas izolācijas un vides prasībām atbilstoša koģenerācijas stacija ar jaudu 600 kilovati.

Jaundibinātais "UPB" grupas uzņēmums "Alto 4.0" jau realizējis pirmos digitalizācijas un automatizācijas projektus ārējiem pasūtītājiem. Uzņēmuma trīs galvenie darbības virzieni ir projektēšanas automatizācijas rīku izstrāde, ar sevišķu uzsvaru uz fasāžu projektēšanu, projektu un resursu vadības sistēmu ieviešana industriāliem uzņēmumiem, kā arī rūpnīcu iekārtu integrēšana kopējā resursu vadības sistēmā.

"UPB" ir viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijā, kas strādā projektēšanas, ražošanas, loģistikas, būvniecības un servisa jomās. Uzņēmumu grupas priekšrocība ir spējā piedāvāt integrētus risinājumus stikla, metāla, betona struktūru, kā arī enerģētikas, mašīnbūves un digitalizācijas jomā. "UPB" uzņēmumi un to ražotņu tīkls pārklāj visu Latvijas teritoriju, un segtās ražošanas platības sasniedz 62 000 kvadrātmetrus. Lielākās "UPB" uzņēmumu grupas ir "MB Betons" grupa, "RK Metāls" grupa, "Aile" grupa, "UPB Energy" grupa un "UPB nams" grupa. "UPB" pašlaik strādā vairāk nekā 1700 darbinieku. "UPB" ir pārstāvniecības 10 valstīs - Latvijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, Īrijā, Norvēģijā, Dānijā, Vācijā, Šveicē, Baltkrievijā un Azerbaidžānā.