Pašmāju uzņēmums “MobillyTX” uzsāk publiskās pārvaldes risinājuma eksportu

30.03.2019.

Šauļu pilsētas pašvaldība iegādājusies Latvijas tehnoloģiju uzņēmuma “MobillyTX” govtech izstrādāto publiskās pārvaldes jeb “govtech” risinājumu.

“Šis ir pirmais solis ceļā uz to, lai šis “govtech” risinājums kļūtu par starptautiski zināmu Latvijas eksportpreci,” pauž Valdis Bergs, MobillyTX valdes priekšsēdētājs.

“MobillyTX” kopā ar sadarbības partneri SIA “ZZdats” ir noslēguši līgumu ar Šauļu pašvaldību par iedzīvotāju un pakalpojumu reģistra informācijas sistēmas izstrādi un uzturēšanu.

“MobillyTX” uzdevums būs radīt subsīdiju uzskaites un datu pārvaldes sistēmu, kā arī rūpēties par tās uzturēšanu.

Šis ir Latvijā pirmais “govtech” risinājuma eksports uz ārzemēm, uzsver uzņēmumā.

“Šobrīd strādājam pie specifikācijām lietojumprogrammai mobilajām ierīcēm, kas Šauļu pilsētas iedzīvotājiem piedāvās daudzveidīgus risinājumus, kuri atvieglos ikdienas dzīvi, padarot vairāku pakalpojumu saņemšanu ātrāku un ērtāku, kā arī nodrošinās subsīdiju un lojalitātes programmu izmantošanu,” atzīmē “MobillyTX” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs.

Latvijā minēto risinājumu daļēji vai pilnībā šobrīd jau izmanto Jelgavas, Ogres un Liepājas pašvaldības, lai centralizēti un efektīvi pārvaldītu, kā arī neatkarīgi auditētu datus par personām, kas saņem dažādus pašvaldību piešķirtos pabalstus, subsīdijas un atvieglojumus.

Kopš “MobillyTX” 2013. gadā ķērās pie pirmās paaudzes risinājuma izstrādes, lai digitalizētu naudas apriti par subsidētajiem braucieniem sabiedriskajā transportā Jelgavā, sistēma ir būtiski pilnveidota.

Šodien to var pielāgot ikvienam pabalsta maksājumam praktiski jebkurā nozarē – lauksaimniecībā, veselības aprūpē, izglītībā, transportā. Izstrādātā sistēma būs atbalsts arī Šauļu pašvaldības budžeta pārvaldei.

Sistēma “zina”, kam un kādi pabalsti pienākas un piešķir atlaides katram konkrētajam cilvēkam, nevis aptuvenam pabalstu saņēmēju skaitam, kā tas šobrīd ir, piemēram, skolēnu ēdināšanā.

Pašvaldība šādi var ietaupīt līdz pat 30% no esošā budžeta, šo atlikumu novirzot citām pašvaldības vajadzībām.

Tāpat “MobillyTX” uzsākuši sarunas, lai šo risinājumu eksportētu uz Skandināvijas valstu un Vācijas tirgiem.