Ozols: Latvijai un Indijai jāstiprina abu valstu sadarbība biznesa jomā

Rīga, 20.aug.,

LETA. Latvija un Indija vairākus gadus ir sadarbojusies biznesa jomā, un arī nākotnē Latvijas prioritāte ir stiprināt šīs attiecības, lai nodrošinātu biznesa attīstību un ekonomisko izaugsmi, otrdien Indijas-Latvijas biznesa forumā stāstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols.

Viņš uzsvēra, ka Indija ir ilggadējs sadarbības partneris Latvijai, kas ir sniedzis lieliskus attīstības rezultātus. "Patlaban Indija pretendē no "Top 5" uz "Top 3" pasaules attīstītāko valstu titulu, jo Indija ir piemērs, kā ne pilnveidot valsts ekonomiku, bet arī stiprināt zinātni un tirdzniecību," atzina Ozols.  

Savukārt Latvija kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts ir spēcīgs dalībnieks tirdzniecības un transporta jomās, viņš teica. 

Ozols atzīmēja, ka Latvijai ir svarīga ne tikai eksporta un importa pieaugums, bet arī attīstība tādās nozarēs kā lauksaimniecība, pārtikas ražošana un farmācija. 

Runājot par digitālo attīstību Latvijā, Ozols norādīja, ka Latvija iegulda līdzekļus, lai atbalstītu informāciju tehnoloģiju (IT) attīstību - pavisam nesen Latvijā ieviests 5G tīkls, kam drīzumā sekos jaunas tehnoloģijas un risinājumi. Savukārt nākotnes attīstībā būtisku lomu ieņems dažādu jomu jaunuzņēmumi un "Via Baltica" koridors, viņš uzsvēra.

Ozols pauda pārliecību, ka abu valstu sadarbība kļūs arvien ciešāka un tā sniegs labus rezultātus biznesa jomā. "Patlaban Latvijai un Indijai ir ciešas diplomātiskās attiecības, bet tikpat ciešas attiecības jāveido biznesa jomā. Esmu pārliecināts, ka kopīgs darbs radīs arvien labākus rezultātus gan tirdzniecībā, gan citās ekonomikas jomās," viņš norādīja,

Indijas-Latvijas biznesa forumu rīko LIAA sadarbībā ar "Associated Chambers of Commerce and Industry of India" (ASSOCHAM).

Biznesa forums tiek organizēts Indijas viceprezidenta Venkaiah Naidu vizītes Latvijā laikā.