Olainfarm jauns peļņas rekords

01.03.2016. 

AS Olainfarm koncerns ir sasniedzis jaunu peļņas rekordu, pērn nopelnot 14,8 miljonus eiro, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Tas ir par 21% vairāk nekā 2014.gadā un par 7% vairāk nekā 2012.gadā, kad tika sasniegts līdzšinējais peļņas rekords - 13,88 miljoni eiro.

AS Olainfarm realizācija ir pieaugusi par 4%, salīdzinot ar 2014.gadu, un sasniegusi 97,6 miljonus eiro. Līdz ar to 2015.gads arī apgrozījuma ziņā ir bijis veiksmīgākais līdzšinējā koncerna vēsturē.

2015.gada 4.ceturksnis realizācijas ziņā bija visu laiku veiksmīgākais 4.ceturksnis AS Olainfarm vēsturē, koncerna realizācijas apjomam sasniedzot 25,7 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā šajā periodā 2014.gadā. To izdevies sasniegt, neskatoties uz to, ka tādos AS Olainfarm būtiskos tirgos kā Ukraina, Baltkrievija, Lielbritānija un Polija, realizācijas apjomi samazinājās.

«Pagājušais gads bija būtiska Olainfarm izturības pārbaude nozīmīgajos NVS valstu tirgos. Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā un Kazahstānā joprojām saglabājās augsta vietējo valūtu nestabilitāte, kamēr Baltkrievija turpina pastiprināt administratīvus ierobežojumus arī medikamentu importam. Tāpēc mēs ne vien pastiprinām mārketinga aktivitātes, lai saglabātu pozīcijas šajos tirgos, bet arī strādājam pie noieta tirgu dažādošanas. Šogad turpināsim sekmīgi sākto ceļu uz Turcijas tirgu, ka arī attīstīsim iestrādes pārējos uzņēmumam jaunos tirgos,» norāda Valērijs Maligins, AS Olainfarm valdes priekšsēdētājs.

Visstraujākais realizācijas pieaugums – par 107% - 2015.gadā tika sasniegts Nīderlandē, kurp AS Olainfarm sūtīja Pasaules Veselības organizācijas prettuberkulozes programmai paredzēto produkciju. 2015.gada laikā uzņēmuma realizācijas apjomi pieauga Tadžikistānā (par 39%), Latvijā (par 11%), Kazahstānā (par 7%), Uzbekistānā (par 3%) un citās valstīs (vidēji par 23%), bet samazinājās Baltkrievijā (par 19%), Polijā (par 13%), Ukrainā (par 7%), Lielbritānijā (par 6%) un Krievijā (par 1%). AS Olainfarm lielākie noieta tirgi 2015.gadā bija Krievija, Latvija, Ukraina, Baltkrievija un Nīderlande.

2015.gadā tika uzsākti reģistrācijas procesi Bosnijā un Hercegovinā, Vjetnamā un Mjanmā. Pērn 4.ceturksnī vien ir pabeigti 4 reģistrācijas procesi Tadžikistānā, Turkmenistānā un Moldovā, un tiek gatavota produktu reģistrācija Dienvidāfrikas republikā, Horvātijā un Irākā.