NP Foods nostiprina pozīcijas eksporta tirgos

03.02.2015

2014. gadā NP Foods grupas uzņēmumu — Laima, Staburadze un Gutta — ražotās produkcijas kopējais eksporta apjoms pieauga par 11 %, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Kopējais NP Foods grupas eksporta apgrozījums pērn sasniedza 10 miljonus eiro, liecina uzņēmuma sniegtā informācija.

Ieva Jonsone, SIA NP Foods eksporta direktore, komentē: «Kopumā aizvadītais gads ir bijis atkārtoti labākais NP Foods grupas uzņēmumu produktu eksporta gads kopš 2002. gada. Vērā ņemams eksporta apjomu pieaugums panākts prioritārajos eksporta tirgos — ASV un ES valstīs. Arī šogad plānojam turpināt šo attīstības vektoru, nostiprinot un palielinot klātbūtni esošajos eksporta tirgos ES un Skandināvijas valstīs, prioritāri orientējoties arī uz eksporta īpatsvara palielināšanu ASV, Āzijā un Tuvo Austrumu valstu tirgū, kas nākotnē tiek prognozēts kā viens no perspektīvākajiem tirgiem. Šogad domājam sagaidīt arī pirmos rezultātus no pērn veiktajām iestrādnēm eksporta attīstīšanai uz Latīņamerikas valstīm.»

Pateicoties pērn veiktajām iestrādnēm, būtiski, par 34 %, izdevies palielināt produktu īpatsvaru ASV. Šobrīd ir sasniegtas stabilas, regulāras piegādes šim tirgum.

Pērn kopējais eksports uz ES valstīm ir pieaudzis par 20 %, tostarp lielākais, par 15 %, pieaugums ir bijis Vācijā. Labi rezultāti sasniegti arī Portugālē, kur veiksmīgi uzsākta sadarbība ar vietējiem tirdzniecības tīkliem, piedāvājāt gan Laima Exclusive, gan Laimas pamatsortimenta produkciju.

Ārpus ES būtiskākais, par 31 %, eksporta pieaugums sasniegts uz Norvēģiju, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar jaunu izplatītāju, kas nodrošinājis pakāpenisku un stabilu eksporta apjomu palielināšanos. Pērn būtiski, par 21 %, pieaudzis arī maizes cepumu eksporta noiets, salīdzinot ar 2013. gada rezultātiem, kad Staburadze pārņēma maizes cepumu ražošanas procesu no Norvēģijas uzņēmuma Kavli un Latvijā attīstīja maizes cepumu ražošanu.

Neskatoties uz kopējo nestabilo ekonomisko situāciju un sankcijām, eksporta apjomu pieaugumu par 9 % izdevies sasniegt arī Krievijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada eksporta apjomu rādītājiem.

Kopumā NP Foods produkcija tiek eksportēta uz 27 valstīm — Krieviju, ASV, Kanādu, Izraēlu, Vāciju, Lielbritāniju, Īriju, kā arī citām ES valstīm, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Moldāviju un Turkmenistānu.

SIA NP Foods grupas uzņēmumi ir AS Laima, AS Staburadze, AS Gutta, SIA Staburadzes konditoreja, SIA Saldumu tirdzniecība un SIA NP Logistics.

Attēli: