Nozare Metalurga reinkarnācijas ēnā

16.12.2014, 2014. gadā metālapstrādes nozares tendences raksturo Liepājas metalurga dīkstāve, vairāku uzņēmumu cīņa par izdzīvošanu, kā arī jomu spēcinoši investīciju projekti, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

To, ka metālapstrādes un mašīnbūves nozares kopskats tautsaimniecībā bez Liepājas metalurga ir pilnīgi citāds, nekā bija tad, kad Baltijā vienīgā metalurģijas rūpnīca ražoja un eksportēja, apliecina šā gada rezultāti. Tieši Metalurga dīkstāves dēļ ir iespaidīgs kritums metālu ražošanā, kas komplektā ar problēmām citos nozares sektoros neļauj uzrādīt labu rezultātu kopumā. «Liepājas metalurgam ir jauns īpašnieks, un tas ļauj cerēt, ka 2015. gadā nozarei būs pieaugums salīdzinājumā ar 2014. gadu,» optimisma pilns ir Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš. Nozares izaugsmi veicinoši faktori ir arī vairāki šogad sekmīgi pabeigti investīciju projekti.

Liepājnieki vēl cer

Liepājas metalurga jaunais īpašnieks – Ukrainas KVV grupa – joprojām sola atsākt ražošanu vēl šajā gadā, protams, tās varētu būt pašas decembra beigas. Skaidrs ir arī tas, ka rūpnīcas jauda tiks atgūta pakāpeniski, jo tirgus joprojām ir smags un līgumu slēgšana ar piegādātājiem un produkcijas pircējiem prasa laiku. Finiša taisnē gan ir pats īpašnieku maiņas darījums, kas arī izrādījās komplicētāks, nekā to solīja politiķi. Tikai decembra sākumā nodrošinātie kreditori parakstīja nepieciešamos dokumentus, lai a/s KVV Liepājas metalurgs kļūtu par pilntiesīgu metalurģiskā ražošanas kompleksa īpašnieku un sāktu aktīvu pārņemšanu. KVV grupas izstrādātais biznesa plāns paredz ražošanu atsākt pakāpeniski – sākotnēji pieņemot darbā vēl 250–270 darbiniekus un saražojot aptuveni 35 tūkstošus tonnu mēnesī, pēc tam paaugstinot darbinieku skaitu līdz 1200 un palielinot ražošanas jaudu līdz maksimālajai.

 

Visu rakstu Nozare Metalurga reinkarnācijas ēnā lasiet 2014.gada 16. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Attēli: