Noticis seminārs "Kā atvērt durvis uz Norvēģijas tirgu?"

Lai iepazīstinātu Latvijas uzņēmējus ar Norvēģijas tirgus vispārējām tendencēm, kā arī sniegt padziļinātas zināšanas par būvniecības nozari Norvēģijā, 25. februārī LIAA organizēja semināru "Kā atvērt durvis uz Norvēģijas tirgu?".

Piedalīties seminārā tika aicināti Latvijas būvniecības kompānijas un būvmateriālu ražotāji, uzņēmumi ar uzņēmējdarbības pieredzi Norvēģijā, kā arī tie, kuri tikai plāno uzsākt uzņēmējdarbību vai sadarbību ar uzņēmumiem Norvēģijā. Interese par semināru bija visai liela - kopumā to apmeklēja 113 dalībnieki, kuri pēc semināra sniedza pozitīvas atsauksmes par semināra organizatorisko un satura kvalitāti.

Semināru ar uzrunām atklāja LIAA ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Norvēģijā vadītājs Gatis Ginters un Norvēģijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā V.E. Stainars Egils Hāgens (Steinar Egil Hagen). Seminārs turpinājās ar lektoru prezentācijām -  kopumā uzstājās 5 lektori, iepazīstiont klātesošos ar 6 dažādiem tematiem.

Vieslektors no Norvēģijas Torbjorns Amundsens (Torbjørn Amundsen) informēja par biznes kultūru un prasībām biznesa veidošanai Norvēģijā, savukārt Peters Sverstads Eriksens (Petter Sverstad Eriksen) iepazīstināja ar standarta līgumiem Norvēģijā. Lektors Mareks Stīpiņš sniedza ieskatu par būvmateriālu piegādi - cenu atšķirībām un tehniskajām prasībām. Uģis Grīnbergs semināra apmeklētājiem sniedza iespēju iepazīsties ar  AS „UPB” pieredze Norvēģijā. Seminārā uzstājās arī LIAA pārstāvniecības vadītājs G. Ginters, informējot dalībniekus par Norvēģijas tirgu kopumā, akcentējot vispārējās tendences un būvniecības tirgus īpatnības.

Semināra noslēgumā Latvijas uzņēmējiem bija iespēja iepazīties ar vairākām Norvēģijas būvniecības kompānijām un tikties ar to pārstāvjiem klātienē.

Attēli: