Noskaidroti šī gada eksportspējīgākie, inovatīvākie, dizainiski izcilākie uzņēmumi – konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2015” laureāti

Jau vienpadsmito gadu pēc kārtas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Ekonomikas ministriju rīko konkursu "Eksporta un inovācijas balva".

Konkursa mērķis ir paust atzinību un godināt Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, vietējā tirgus nodrošināšanā ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem, inovāciju ieviešanā un rūpnieciskā dizaina izstrādē.

Šogad konkursa pirmajā kārtā 4 kategorijās tika iesniegti 105 pieteikumi (informācija par visiem konkursantiem pieejama šeit), no kuriem finālam tika izvirzīti 32 uzņēmumi.

Konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2015" laureāti tika paziņoti svinīgā ceremonijā 2015. gada 3. decembrī pasākumu centrā – kino "Splendid Palace", kad visus dalībniekus sveica konkursa patrons – Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Balvas tika pasniegtas 6 kategorijās: 

  1. "Eksportspējīgākais komersants" lielo/ vidējo komercsabiedrību grupā

  2. "Eksportspējīgākais komersants" mazo komercsabiedrību grupā

  3. "Importa aizstājējprodukts"

  4. "Inovatīvākais produkts" 

  5. "Rūpnieciskais dizains"

  6. Titulu "Eksporta čempions" Latvijas lielākajam eksportētājam piešķir žūrijas komisija, pamatojoties uz eksporta datiem un ieguldījumu ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā.

Attēli: