Noskaidroti konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2017" laureāti

Konkursu "Eksporta un inovācijas balva" Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Ekonomikas ministriju rīko jau trīspadsmito gadu, un tā mērķis ir paust atzinību un godināt Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, vietējā tirgus nodrošināšanā ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem, inovāciju ieviešanā un rūpnieciskā dizaina izstrādē. 

Konkursā tikanovērtēti komercsabiedrību sasniegumi un noteikti laureāti šādās kategorijās: 

  • “Eksportspējīgākais komersants” lielo/ vidējo un mazo komercsabiedrību grupās,
  • “Importa aizstājējprodukts”,
  • “Inovatīvākais produkts”,
  • “Rūpnieciskais dizains”,
  • “Eksporta čempions”. 

Kategorijā "Eksportspējīgākais komersants" lielo/vidējo komercuzņēmumu grupā pirmo vietu ieguva Rēzeknes speciālās ekonomikas zonas SIA "Newfuels", otrajā vietu ieņēma Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA "Lauma Fabrics", bet trešo vietu ieguva SIA "Daiļrade Koks". Atzinību minētajā kategorijā saņēma SIA "Sanare-KRC Jaunķemeri", SIA "Zieglera mašīnbūve", SIA "iCotton" .Par eksportspējīgāko komersantu mazo komercuzņēmumu grupā atzīta SIA "Zabbix". Otro vietu šajā kategorijā ieguva SIA "Jauda Koks", savukārt trešajā vietā ierindojās SIA "Pharmidea". Atzinību minētajā kategorijā saņēma SIA "Pērnes L", SIA "Tele Textile Latvia", SIA "Wunder Latvia" un SIA "Aggregare".

Kategorijā "Importa aizstājējprodukts" pirmo vietu ieguva SIA "Brain Games Publishing" galda spēle "Ice Cool", kam otrajā vietā sekoja SIA "Crosschem" autoķīmijas šķidrums "AdBlue", bet trešajā vietā ierindojās SIA "Valmiermuižas alus" kviešu alus. Atzinību šajā kategorijā saņēma SIA "Purenn" par ekoloģiskajiem tīrīšanas, mazgāšanas un ķermeņa kopšanas līdzekļiem, SIA "Krogzeme" par upeņu stādiem un SIA "Balticfloc" par Eko granulām mājdzīvniekiem.

Kategorijā "Inovatīvākais produkts" par labāko atzīta SIA "Schaefler Baltic" ātrgaitas jonu-plazmas magnetronās izputināšanas iekārta "Naco-600", kam otrajā vietā sekoja AS "Latvijas Valsts meži" ar "LVM GEO" platformu, bet trešo vietu ieņēma SIA "Overly" ar papildinātās realitātes platformu. Atzinību minētajā kategorijā saņēma SIA "Telia Latvija" par "Telia Cloudy" CDN videoplatformu, SIA "Groglass" par ultravioletos starus bloķējošo, anti-reflektīvo stiklu, SIA "Slyfox" par automobiļu koplietošanas pakalpojumiem un SIA "Atlas Aerospace" par "Atlas Pro" dronu un "Atlas Nest" viedo dokstaciju.

Savukārt kategorijā "Rūpnieciskais dizains" pirmo vietu ieguva SIA "Snores" par bērnu kāpslīti-galdiņu, otrajā vietā ierindojās SIA "Margret" ar vītinātās medījumu gaļas produktu līniju, bet trešo vietu ieguva SIA "Glear" par tās ražotajiem Jersikas čipsiem.

Pirmo trīs vietu ieguvējiem katrā kategorijā piešķirta iespēja izmantot konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2017" laureāta zīmi uz produktu iepakojumiem un informatīvajos materiālos.

Tāpat katras konkursa kategorijas pirmās un otrās vietas ieguvējiem būs iespēja piedalīties apmaksātos darījumu braucienos – tostarp valsts augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs, LIAA organizētajās tirdzniecības misijās, kā arī individuālos darījumu braucienos. Savukārt trešo vietu ieguvēji saņems apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem.

Attēli: