Ninbo CEEC izstāžu un sadarbības birojs sadarbībā ar eCOM360 organizē “CROSS-BORDER E-COMMERCE WITH CHINA" forumu

2019.gada 14.marts.

Informāciju sagatavoja Linda Eiduka, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra Sabiedrisko attiecību nodaļa.

"CROSS-BORDER E-COMMERCE WITH CHINA" (Pārrobežu e-komercija ar Ķīnu) pasākums notiks Rīgā, viesnīcā Radisson Blu Latvija, Beta zālē, 15. martā, plkst. 14:30. Tas būs pasākums, kurā izpētīt globālā digitālā biznesa nākotni.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbojas ar Ninbo pilsētas municipalitāti, lai izveidotu Ķīnas (Ninbo) - Latvijas e-komercijas centru. Šis e-komercijas centrs veicinās pārrobežu e-komercijas attīstību Latvijā un citās Eiropas valstīs, sadarbojoties ar Ķīnu "16 + 1" sadarbības formātā. Pārrobežu e-komercijas attīstīšana ir efektīvs veids, kā veicināt divvirzienu tirdzniecību un ieguldījumus un dibināt savstarpēji izdevīgu sadarbību.

“No vienas puses, Ninbo pilsēta ir svarīgs pārrobežu e-komercijas spēlētājs, kam ir sava tirdzniecības jauda un pieredze šajā jomā, no otras - Eiropas valstīm ir daudz produktu, un tās ir gatavas paplašināt savu eksportu uz Ķīnu," saka Ķīnas Vēstniecības Ekonomiskās Pārstāvniecības vadītājs Shen Xiaokai (Šens Sjiaokai).

“CROSS-BORDER E-COMMERCE WITH CHINA" pasākumā uzstāsies pārstāvji no LIAA, Latvijas Satiksmes ministrijas, Ķīnas vēstniecības Latvijā un Ninbo pašvaldības tirdzniecības biroja, kā arī tādi nozīmīgi e-komercijas nozares dalībnieki kā Latvia E-commerce Hub LLC, Rīgas brīvosta, TFS Trans, Penta Maritime Agencies (COSCO), Pasta Stacija un Citadele banka, runājot par tiešsaistes un mobilo maksājumu risinājumiem.

Pasākuma "CROSS-BORDER E-COMMERCE WITH CHINA" ietvaros notiks atklāšanas ceremonija "Central and Eastern Europe E-commerce Hub Development Association"(Centrālās un Austrumeiropas e-komercijas centra attīstības asociācija), kuras mērķi ir veicināt e-komercijas attīstību Centrālās un Austrumeiropas valstīs, uzlabot e-komercijas pakalpojumu kvalitāti, vairot sadarbību un sinerģiju starp e-komercijas dalībniekiem Centrāleiropas un Austrumeiropas tirgū, lai palielinātu e-komercijas efektivitāti un izveidot efektīvu, normatīvajiem aktiem atbilstošu datu apmaiņas sistēmu starp e-komercijā iesaistītajiem uzņēmumiem.

Nozares spēlētāji kā Rīgas brīvosta, TFS Trans, Scandiweb, Pasta Stacija, Penta Maritime Agencies(COSCO), DPD un citi, piedalīsies parakstīšanas ceremonijā un kļūs par asociācijas biedriem.

Nākotnē tiek plānota sadarbība pie datu centra izveides, loģistikas integrācijas, piegādes organizācijas un tiešsaistes maksājumu izveidošanas, lai kopīgi varētu sasniegt asociācijas mērķus un nodrošinātu risinājumus pēcpārdošanas klientu apkalpošanai, loģistikai, piegādei un tiešsaistes maksājumiem. "Central and Eastern Europe E-commerce Hub Development Association" (Centrālās un Austrumeiropas e-komercijas centra attīstības asociācija) izveidos jaunu B2B vietni, kas nodrošinās uzņēmumiem Āzijā un Eiropā jaunu tirdzniecības platformu ar preču displeja, tirdzniecības, pasūtīšanas, maksājumu, transporta un pēcpārdošanas funkcijām. E-komercijas platforma kalpos kā risinājums tiešākai sadarbībai ar citām valstīm. "Central and Eastern Europe E-commerce Hub Development Association" pievērsīsies arī izstāžu organizēšanai, lai popularizētu produktus no Centrālās un Austrumeiropas valstīm.

Daudzi Eiropas uzņēmumi meklē veidu, kā iekļūt Ķīnas tirgū, un arī Ninbo pilsēta ir apstiprinājusi, ka tā vēlas palielināt importu no Eiropas valstīm. Bet kādi ir šķēršļi? Tas nav attālums, bet gan informācija.

“Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, e-komercija ir kļuvusi plaši izplatīta ASV un Ķīnā. Tīkla un valodas ierobežojumu dēļ daudziem vietējiem, mazajiem un vidējiem uzņēmējiem Eiropā ir grūtības iekļūt Ķīnas tirgū. Mums ir jāpārvar ierobežojumi, ko veido tradicionālās tirdzniecības modelis, lai patērētāji ārpus Eiropas varētu piekļūt informācijai par Eiropas produktiem, kas ir ļoti svarīgi," uzsver Marta Ivaņinoka- Cjiņa, Centrālās un Austrumeiropas e-komercijas centra attīstības asociācijas idejas virzītāja.

Konference ir lieliska iespēja mācīties no globāli veiksmīgiem uzņēmumiem tepat Latvijā, kā arī gūt priekšstatu, smelties iedvesmu un noderīgus padomus par to, kādas ir e-komercijas atšķirības rietumu un austrumu pasaulē un kādi ir veiksmīga biznesa noslēpumi!