Medicīnas centrs ARS prezentē Latvijā pirmo digitālo PET/CT iekārtu

2019.gada 14.maijs.

Informāciju sagatavoja Dagne Dāboliņa, P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības.

Ceturtdien, 16.maijā plkst. 14 ARS Diagnostikas klīnikā Rīgā, Jāņa Asara ielā 3 tiks prezentēta pirmā digitālā Philips Vereos PET/CT iekārta Baltijā - vienīgā šāda iekārta Centrālajā un Austrumeiropā, kas nodrošina visaugstākās kvalitātes izmeklējumus pacientiem ar onkoloģiskām un citām slimībām.

Pasākumā klātesošos iepazīstinās ar pirmo digitālo Philips Vereos PET/CT iekārtu, kas nodrošina pilnīgi jaunu kvalitātes standartu agrīnā vēža diagnostikā un pacientu drošībā. Digitālās tehnoloģijas sniedz vairākas priekšrocības - labāku attēlu kvalitāti un izšķirtspēju, iespēju ieraudzīt agrīnas izmaiņas šūnu līmenī, sīkus audzēju perēkļus, kas ir ļoti svarīgi precīzai audzēja stadijas noteikšanai un ārstēšanas taktikas un efektivitātes izvērtēšanai, kā arī samazinātu starojuma devu izmeklējuma laikā.

PET/CT izmeklējums ir viena no precīzākajām vēža diagnostikas metodēm, veicot divus secīgus izmeklējumus - pozitronu emisijas tomogrāfiju (PET) un datortomogrāfiju (CT). Digitālā iekārta iegūtos PET un CT attēlus apvieno un sniedz ātru un precīzu ieskatu slimības procesa izplatībā, kam ir ļoti būtiska nozīme turpmākajā terapijā. Philips Vereos PET/CT iekārta ir ne tikai pirmā Baltijā, bet arī vienīgā Centrālajā un Austrumeiropā.

Sākot no 2018. gada, PET/CT izmeklējumu apmaksā arī Nacionālais veselības dienests (NVD), ja pacientam ir ārstu konsīlija lēmums par izmeklējuma nepieciešamību. Valsts apmaksātais izmeklējums ir pieejams arī Medicīnas centrā ARS.

Jaunā PET/CT iekārta un citas premium klases diagnostiskās iekārtas Medicīnas centram ARS ir nodrošinājušas References centra statusu Centrālajā un Austrumeiropā, kas dod iespējas apmācīt citus speciālistus darbam ar tām.

Pasākumā piedalīsies:

Medicīnas centra ARS valdes priekšsēdētājs Māris Andersons,

Kompānijas Philips pārstāvis Eiropā Aleksandru Popesku,

PET/CT izmeklējuma radioloģe-diagnoste Marika Kalniņa.