Mana pieredze: Naukšēnu vīni uz eksporta takas

24.07.2017.

Dzērienu ražošana SIA Bauņu sēta paplašinās piedāvājumu un virzīsies uz eksportu, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

Virzība uz eksportu varētu būt tuvāko gadu jautājums, un to paredzēts sākt uz abām kaimiņvalstīm – Igauniju un Lietuvu. Līdz šim saimniecībā un vīna darītavā ieguldīts vairāk nekā 150 tūkst. eiro.

Naukšēnu vīna darītavas saimnieks, SIA Bauņu sēta valdes loceklis, vīndaris Jānis Baunis atklāj, ka vairāk nekā pirms desmit gadiem kopā ar tēvu Ilmāru iedēstīts ābeļdārzs – 4–5 ha paradīzes ābelīšu. Tēvs nodarbojies ar lauksaimniecību, apsaimniekojot ap 400 ha zemes, bet savā laikā pats sācis gatavot vīnus mājas apstākļos. Pamazām notika attīstība, un pēc tēva aiziešanas mūžībā tagad šo biznesu turpina dēls Jānis. 

2012. gadā tika reģistrēta vīna darītava, bet 2014. gadā pārcēlušies uz Naukšēnu centru, kur patlaban arī atrodas vīna darītava. Senos laikos vēsturiskajā ēkā atradies lielākais krogs Naukšēnu novadā, kur gan iedzerts, gan bijuši danči, gan tālāki ciemiņi varējuši naktsmājas dabūt. Vieta ir leģendāra, tāpēc tikai likumsakarīga bijusi vīna darītavas iekārtošana. «Kādu laiku ēka bija tukša, tad to iegādājāmies un sākām labiekārtot,» atklāj Jānis Baunis. Cik lieli ir ieguldījumi, saimnieks vēl nav aprēķinājis, bet lēš, ka tie būs gana prāvi. Ieguldīts ir arī Eiropas līdzfinansējums, 2016. gadā uzņēmums saņēmis ES atbalstu Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam ietvaros un iegādājies ražošanai nepieciešamo – hidraulisko sulu spiedi, vīna/šampanieša korķu korķētāju un stieplīšu uztinēju pudelēm.

Visu rakstu Naukšēnu vīni uz eksporta takas lasiet 24. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.