Madonā ražos unikālu produktu – koka flīzes. Cer iekarot pasaules tirgu

04.06.2019.

SIA “Intelwood”, kas atrodas Madonā, iegādājusies kokapstrādes iekārtas, lai sāktu ražot koka apdares flīzes un sienu dekoratīvos paneļus.

Attīstības finanšu institūcija “Altum” šī projekta īstenošanai ir piešķīrusi Starta aizdevumu 43,5 tūkstošus eiro.

Finansējums paredzēts kok­apstrādes iekārtu iegādei, lai sāktu ražot koka apdares flīzes, kas būs inovatīvs produkts ne tikai Latvijā un Eiropā, bet arī pasaulē.

Šis produkts būs unikāls ar īpašu piestiprināšanas tehniku – flīzes varēs piestiprināt, izmantojot klasisko flīžu uzstādīšanas metodi, taču, pateicoties to īpašajām maliņām jeb kantītēm, tās uz sienas būs iespējams izkārtot, līdzīgi kā sastiprinot puzli.

Šā projekta īstenošanai SIA “Intelwood” ir piesaistījusi arī Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu.

Rihards Veršiņins, SIA “Intelwood” valdes loceklis, ir studējis uzņēmējdarbību, taču projekta īstenošanai piesaistījis labus kokapstrādes speciālistus.

Nākotnē uzņēmumā paredzēts ražot arī mēbeles.

“Mūsu mērķis ir gana ambiciozs – iekarot pasaules tirgu ar Latvijā ražotām īpaša dizaina un tehnoloģiskā risinājuma koka flīzēm un citiem ekskluzīviem dekoratīviem sienu, kā arī mēbeļu elementiem. Idejas realizēšanai atbalstu sniedza arī Madonas pilsēta.”

Olita Untāla, “Altum” Vid­zemes reģiona vadītāja: “”Intelwood” spilgti raksturo uzņēmējus, kuru biznesa idejas mēs atbalstām, – sagatavots aprēķinos balstīts biznesa plāns, ko mēs ņemam vērā projektu izvērtēšanas gaitā. Tikpat būtiska bija jaunā uzņēmēja degsme un pārliecība par idejas unikalitāti un dzīvotspēju ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā.”

Vidzemes reģionā kopumā ir daudz aktīvu jauno uzņēmēju: aizvadītajā gadā Starta programmas ietvaros jauno uzņēmēju projektiem no “Altum” piešķirts finansējums 1,49 miljonu eiro apmērā, atbalstīti 53 projekti.