LR ekonomikas ministra Ralfa Nemiro vizītes laikā Latvijas uzņēmumi prezentē sevi ASV

Aprīļa beigās LR ekonomikas ministra Ralfa Nemiro vizītē uz ASV devās arī 14 Latvijas uzņēmumu pārstāvji no veselības tehnoloģiju, medicīnas pakalpojumu un tūrisma, pārtikas un uztura bagātinātāju, kā arī sporta aprīkojuma nozarēm.

Latvijas delegācija piedalījās centrālkonferencē “Spotlight Latvia Denver: Healthy Living”, kurā diskutēja par veselību un veselīgu dzīvesveidu. Forumu, kurš jau otro gadu gust lielu atsaucību, organizēja Latvijas Tirdzniecības kamera ASV sadarbībā ar LIAA, Latvijas vēstniecību ASV un Amerikas Latviešu apvienību.  Dalībnieku skaits no ASV un Latvijas pasākumā pārsniedza 100. Latviju pārstāvēja tādi uzņēmumi uzņēmumi un organizācijas kā Veselības centrs 4, Latvijas Medicīnas tūrisma klasteris, MILZU!, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Blindsave un citi.

Tirdzniecības misijas mērķis bija izglītot uzņēmumus par akseleratoru programmām, iepazīties ar to vadītājiem un veicināt uzņēmumu pieteikšanos un dalību akseleratoru programmās “Plug and Play“, “500 Startups“, Bērklijas Universitātes biznesa akseleratorā “Berkeley SkyDeck“ un ‘Alchemist Accelerator’.  LIAA organizētās misijas laikā uzņēmuma pārstāvji bija iepazīstināja ar saviem produktiem, kā arī varēja iepazīties ar akseleratoru darbību ASV. Viens no gaidītākajiem notikumiem bija “Google“ biroja Sanfrancisko apmeklējums, kur uzņēmējus sagaidīja latvietis Didzis Vilcāns. Viņš ‘Google’ strādā jau vairāk nekā 8 gadus. Tikšanās laikā viesi uzklausīja prezentācijas par atbalsta iespējām jaunuzņēmumiem, kā arī bija iespēja iepazīties ar “Google“ biroju un apkārtni.Uzņēmēji tikās arī  ar investīciju fonda “Almaz Capital” un “Singtel Innov8” pārstāvjiem. Papildu mūsu uzņēmēji tikās ar SAF North America prezidentu Jāni Bergu, kas dalījās pieredzē par ieiešanu ASV tirgū. Vizītes laikā notika arī Amerikas latviešu apvienības 68. ikgadējais kongress.

Attēli: