Liepājas metāla sirds atkal pukst

09.03.2015.

A/s KVV Liepājas metalurgs noslēgusi pirmo eksporta līgumu ar Alžīriju, saražoti 15 tūkst. tonnu tērauda stiegru, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness

Aprīlī plānots atsākt darbu arī otrajā velmētavas cehā, bet tēraudkausētavu iecerēts iedarbināt maijā. Divu, trīs gadu laikā atkarībā no situācijas metalurģijas nozarē pasaulē, varētu sasniegt agrāko Liepājas metalurga jaudu – 80 līdz 100 tūkst. t gadā, lēš a/s KVV Liepājas metalurgs (KVV LM) valdes loceklis Igors Kovaļenko. Uzņēmums cer iegūt obligātā iepirkuma komponenta (OIK) atlaidi maksai par elektrību.

Pa vecām sliedēm

Līdz ar tēraudkausēšanas atsākšanu rūpnīca jau varētu nodarbināt par 200 cilvēkiem vairāk nekā šobrīd – ap 750 cilvēkiem. Ražošanas jauda pēc pāris mēnešiem no pašreizējiem 35 tūkst. t mēnesī pieaugs līdz 45 tūkst. t. Pirmais līgums par saražoto tērauda stiegru realizāciju noslēgts ar Alžīriju. Sarunas norit par produkcijas eksportu uz Skandināviju un citiem Eiropas reģioniem, ASV, Kanādu. Noslēgti arī līgumi par sagatavju piegādēm no Baltkrievijas un Sanktpēterburgas Krievijā. Mēnesī nepieciešami 60–70 tūkst. t sagatavju. Atsākot tēraudkausēšanu, būs nepieciešami arī metāllūžņi. Tā kā piegādes no Ukrainas pagaidām nav ekonomiski izdevīgas, priekšroka tiks dota vietējiem piegādātājiem, kā arī lūžņus varētu vest no Sanktpēterburgas, Polijas un Skandināvijas. DB rakstīja, ka februārī testa režīmā darbu sāka KVV LM velmētava. Ņemot vērā, ka rūpnīca salīdzinoši ilgu laiku stāvējusi dīkstāvē, ražošana tiek atsākta pakāpeniski, lēnām palielinot tās jaudu. Līdz pilnas jaudas sasniegšanai plānots koncentrēties uz agrāk ražoto produkciju – tērauda armatūras stiegrām, kā arī atjaunot iepriekšējos noieta tirgus, kuros LM produkcija bija sertificēta. Zīmols mainīts netiek.

Ambiciozi mērķi

«Uzsāktā ražošana vienā no cehiem ir tikai sākums tālejošiem mērķiem – kopā ar KVV Liepājas metalurgs apgūt tirgus dažādos pasaules reģionos – Skandināvijā, citviet Eiropā, Ziemeļamerikā, Āfrikā un Āzijā,» sola KVV Group līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins. Eksporta ģeogrāfijā plānota arī Ukraina, bet, ņemot vērā situāciju, tas šobrīd nav prioritārs, atzīst uzņēmējs.

Visu rakstu Liepājas metāla sirds atkal pukst lasiet 9. marta laikrakstā Dienas Bizness.