Liepājas papīrs gadu noslēdz ar peļņu

31.07.2018. 

Neskatoties uz sarežģīto situāciju Krievijas tirgū, pārdošanas izmaksu un darba algu izmaksu kāpumu, pagājušajā gadā poligrāfijas uzņēmums AS Liepājas papīrs ir strādājis ar peļņu. Proti, tā apgrozījums bija 6,1 milj. eiro, bet peļņa - 46 tūkst. eiro, liecina uzņēmuma akcionāru sapulcē izskatītais gada pārskats. Pozitīvu tendenci pērn uzrādīja arī uzņēmuma likviditātes rādītājs, pieaugot par 13% pret iepriekšējo gadu un sasniedzot 1,7.

AS Liepājas papīrs valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis uzsver, ka 2017. gads uzņēmumam bijis izaicinājumiem bagāts. Tas saistīts gan ar eksporta apjomu pārstrukturizāciju no Austrumeiropas uz Rietumeiropas tirgiem, gan ar pārmaiņām akcionāru struktūrā. Uzņēmuma vadītājs uzsver, ka pagājušajā gadā eksports uz Krieviju bijis 19,84%, kas ir par 4,15% mazāk nekā 2016. gadā un ko kompensē eksporta apjoma pieaugums uz tādām Rietumvalstīm kā Vācija, Dānija un Zviedrija.

Tāpat pērn uzņēmums uz divdesmit pasaules valstīm ir eksportējis gandrīz pusi no saražotā produkcijas kopapjoma. Tā kā eksporta apjomu kāpināšana ir būtisks darbības virziens, tieši rietumu tirgu apgūšana un starptautisko izstāžu apmeklēšana līdztekus iekārtu iegādei un pozīciju stiprināšanai vietējā tirgū ir arī viens no šā gada mērķiem.

DB jau rakstīja, ka uzņēmuma ražotās produkcijas klāsts ir, sākot no ķīmijas, laboratoriju, pārtikas, alkohola, bezalkoholisko dzērienu produktu etiķetēm līdz pat tādām, kas paredzētas medicīnas iestādēm, bērnu pārtikai un ekskluzīviem produktiem. Uzņēmuma eksports sasniedz aptuveni 50% no saražotās produkcijas. Lielākais produkcijas eksports vēsturiski bijis uz Lietuvu un Krieviju.

Savukārt jau 20 gadus uzņēmums vairs neražo visu, kas saistās ar kartonāžu, papīra izstrādi un bukletiem.

Jāmin, ka AS Liepājas papīrs ir dibināts 1993. gadā uz bijušās Liepājas papīra izstrādājumu fabrikas bāzes. Uzņēmums nodrošina darba vietas vairāk nekā simts darbiniekiem un šogad atzīmē savu 120 gadu jubileju.