Lielzeltiņi plāno palielināt pārdošanas apmērus Skandināvijas tirgū

22.01.2015, Putnu gaļas ražotājs Lielzeltiņi šogad plāno palielināt pārdošanas apmērus Skandināvijas tirgū, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Adijāns.

«Mēs eksportējam uz Zviedriju, Somiju. Zviedrija ir viens no mūsu lielākajiem klientiem ar augstākajām kvalitātes prasībām. Eksportējam produkciju arī uz Nīderlandi un Franciju, attiecīgi, eksporta valstu loks ir diezgan plašs. Taču pamata lieta, uz ko mēs pašlaik koncentrējamies, ir Skandināvija. Sekojam līdzi Latvijas tirgus tendencēm un vēlamies piedāvāt pašreiz eksportam ražotos produktus - ceptu vistas gaļu - arī vietējiem pircējiem,» sacīja Adijāns, piebilstot, ka nākotnē uzņēmums ir iecerējis ieiet arī jaunos eksporta tirgos, piemēram, sākt produkcijas realizāciju Norvēģijā.

Viņš norādīja, ka Lielzeltiņi šogad plāno realizēt arī vairākus investīciju projektus, tostarp rekonstruēt putnu novietnes, uzlabojot labturības un vides prasības. «Esam plānojuši investīcijas pārstrādes cehā - augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanā, iegādājoties jaunas iekārtas, lai paplašinātu produktu sortimentu. Faktiski, plānojam arī pakāpenisku autoparka nomaiņu. Investīciju projekti kopumā ir diezgan daudz, strādājam pie tā, lai mēs tos varētu pakāpeniski īstenot,» sacīja Adijāns.

Adijāns piebilda, ka precīzu šogad kompānijas attīstībā paredzēto investīciju apmēru nevar nosaukt, taču Linas Agro Group meitas uzņēmumu Putnu fabrika «Ķekava» un "Lielzeltiņi" attīstībā tuvākajos gados plāno ieguldīt līdz desmit miljoniem eiro.

Lielzeltiņi ražo vistas gaļu un vistas gaļas produktus, kā arī kombinēto lopbarību. Pēc uzņēmumā sniegtās informācijas,Lielzeltiņi pagājušajā finanšu gadā no 2013.gada 1.oktobra līdz 2014.gada 30.jūnijam strādāja ar 23 miljonu eiro apgrozījumu un 1,4 miljonu eiro peļņu.

Jau vēstīts, ka Lietuviešu uzņēmums Linas Agro Group 2013.gadā par 12,5 miljoniem eiro (8,8 miljoniem latu) iegādājās četrus putnkopības uzņēmumus Latvijā, tostarp arī LielzeltiņusLinas Agro Group nopirka 87% Putnu fabrika «Ķekava»daļu, 100% Broileks, 100% Cerova un 100% Lielzeltiņi akciju.

Attēli: