Līcis-93 eksporta apmēri uz Ukrainu šogad samazinājušies trīs reizes

07.11.14, Zivju pārstrādes uzņēmuma Līcis-93 eksporta apmēri Ukrainas tirgū no šā gada janvāra līdz oktobrim ir samazinājušies trīs reizes salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn, aģentūrai BNS pastāstīja Līcis-93 valdes loceklis Igors Kušnerčuks.

Viņš norādīja, ka uzņēmumam vēl arvien ir sadarbības partneri Ukrainas tirgū, taču eksporta apmēru samazināšanos veicina Ukrainas valūtas vērtības kritums, kā arī tas, ka uzņēmums produkciju vairāk neeksportē uz Ukrainas Dienvidaustrumiem, kur iepriekš bija salīdzinoši liels konservu patēriņš.

Līcis-93 valdes loceklis norādīja, ka situācija eksporta tirgos politiskās situācijas dēļ rada bažas, taču pieprasījums ir salīdzinoši labs. «Šobrīd pieprasījums ir labs, taču to nevar salīdzināt ar pieprasījumu janvārī un februārī,» teica Kusnerčuks, piebilstot, ka Krievijā pieprasījumu negatīvi ietekmē rubļa vērtības kritums, bet Ukrainā - politiskā situācija. Uzņēmuma eksporta apmēri uz Krieviju šogad gan nav samazinājušies.

Kusnerčuks pastāstīja, ka jaunus tirgus Līcis-93 šogad nav iekarojis. «Praktiski tie paši tirgi, kas bija pagājušajā gadā, palikuši arī šogad,» sacīja kompānijas valdes loceklis, piebilstot, ka uzņēmums strādā pie jaunu tirgu piesaistes, taču plašāku informāciju sniegs, kad plāni realizēsies.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pērn Līcis-93 strādāja ar 12,476 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,7%  vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pērn bija 447,7 tūkstoši eiro, kas ir par 41,2% mazāk nekā gadu iepriekš.

Līcis-93 ir dibināts 1993.gadā un tā pamatkapitāls ir 805,1 tūkstotis latu (1,145 miljons eiro). Līcis 93 pieder uzņēmumam Gamma Holdings A.O.I. (87,63%) un vairākām privātpersonām. Uzņēmums galvenokārt ražo zivju konservus - šprotes eļļā. Uzņēmumam ir divi zivju pārstrādes cehi Kolkas un Ģipkas ciemā, kas atrodas Baltijas jūras Rīgas jūras līča piekrastē. Līcim-93 pieder arī zvejas flote.

Attēli: