LIAA viesojas Ninbo pašvaldības pārstāvji

14. martā LIAA viesojās Ninbo pašvaldības pārstāvji, atzīstot Rīgu par labāko vietu, caur kuru nodrošināt preču piegādi pārējām Eiropas valstīm atbilstoši "16+1" sadarbības formātam.

Tikšanās laikā LIAA direktoram Andrim Ozolam tika piedāvāts kļūt par Latvijas-Ķīnas e-komercijas centra īstenošanas darba grupas līdzpriekšsēdētāju, paplašinot Latvijas uzņēmumu iespējas Ķīnas tirgū. 

LIAA un Ningbo pilsētu Ķīnā vieno 5 gadus ilga sadarbība - kopš 2014.gada LIAA organizē Latvijas Nacionālo stendu  izstādē Ninbo "China – Central and Eastern European Countries Investment and Trade EXPO", ik gadu vidēji 10 Latvijas uzņēmumiem nodrošinot iespēju iepazīstināt Ķīnas tirgu ar savu produkciju un pakalpojumiem. Arī šogad Latvija tiks pārstāvēta šajā izstādē. Lai veicinātu starptautisko tirdzniecību starp Ķīnu un Latviju, LIAA ar Ninbo Dzjanbei rajona komitejas atbalstu 2016. gada jūnijā atvēra biroju Ninbo.

Vēl pavisam nesen, 2018. gada maijā un jūnijā, paralēli dalībai augstāk minētajā izstādē LIAA Ninbo organizēja vērienīgu pasākumu ar plašu aktivitāšu klāstu - Latvijas dienas Ķīnā. To ietvaros tirdzniecības centrā "Raffles City" tika prezentēti 240 produkti no 14 Latvijas uzņēmumiem, organizēts Latvijas - Ķīnas tūrisma seminārs, Latvijas mākslinieku, amatnieku un pavāru uzstāšanās un prezentācijas izstādes "China-CEEC Investment and Trade Expo" atklāšanas ceremonijā, Latvijas nacionālajā stendā, Ninbo vecpilsētā festivāla "A bit of CEE" ietvaros, Ninbo Culture Plaza un citur.Latvijas dienu pasākumu rezultātā Latvijas vārds plaši izskanēja Ninbo plašsaziņas līdzekļos, ar stenda dalībniekiem, māksliniekiem, pavāriem, LIAA pārstāvjiem notika vairākas intervijas, kuras tika atspoguļotas televīzijas kanālos, radio un presē.

Ninbo ar 8 milj. iedzīvotāju atrodas 220 km attālumā no Šanhajas, ar kuru saista ērta ātrvilcienu satiksme un kuru iespējams sasniegt 2 stundu laikā, samaksājot ~ 15 EUR. Tā ir strauji augoša pilsēta ar IKP 14 200 EUR uz vienu iedzīvotāju. No kopējā Ninbo IKP aptuveni 80 % tiek ģenerēti no privātā sektora uzņēmumiem, kas Ķīnā ir būtisks faktors, jo lielai daļai Ķīnas lielo uzņēmumu pamatkapitāls sastāv no valsts kapitāldaļām. Ninbo bieži tiek izmantota kā “pilot projektu” pilsēta, lai uzsāktu sadarbību ar Ķīnu. Ninbo pilsēta intensīvi reklamē Centrālās un Austrumeiropas valstis, to produktus un pakalpojumus, kā arī tūrisma iespējas.

Attēli: