LIAA paraksta saprašanās memorandu par Latvijas pievienošanos Apvienoto Arābu Emirātu Dubaijas Nākotnes fonda “Area 2017” programmai

2019. gada 12. februārī Latvija, Jaunzēlande, Dienvidkoreja un Igaunija pievienojās “Area 2071” programmai, “World Government Summit” (WGS) ietvaros parakstot Saprašanās Memorandu. Šīs ir pirmās 4 valstis, kas ir uzsākušas šāda veida sadarbību ar Dubaijas Nākotnes fondu.

Memoranda parakstīšanas laikā “Dubai Future Foundation”izpilddirektors Khalfans Juma Beluls (Khalfan Juma Belhoul), norādīja, ka pievienojoties ““Area 2071” programmai, valstis iegūst unikālu iespēju pieredzes un kontaktu apmaiņai starp privāto un publisko sektoru, tādējādi veicinot zināšanu pārnesi, inovāciju jaunradi, kā arī attīstot nākotnē aktuālos sektorus. Beluls uzsvēra, ka programmas mērķis ir izveidot globālu ekosistēmu tehnoloģiju un inovāciju attīstībai.

LIAA pārstāvniecības Apvienotajos Arābu Emirātos vadītāja vietniece Inga Ulmane atzina, ka Dubaija šobrīd mērķtiecīgi veido pārticīgu nākotni, un Latvijai memoranda parakstīšana sniedz iespēju pievienoties un paplašināt savas attīstības iespējas starptautiskā līmenī. Tāpat LIAA pārstāve norādīja, ka 2015. gadā Apvienotajos Arābu Emirātos tika atvērta LIAA pārstāvniecība un sākotnēji galvenā prioritāte bija iepazīt Apvienoto Arābu Emirātu attīstības vīziju un saprast kā Latvijas uzņēmēji var ienākt Apvienoto Arābu Emirātu tirgū, palīdzot šo vīziju attīstīt un īstenot. Šobrīd Latvija jau ir daļa no tās – pēdējie 4 gadi ir parādījuši, ka potenciālākās un rezultatīvākās nozares abpusēji izdevīgai sadarbībai ir IKT, pārtika, veselības aprūpe un farmācija, izglītība un būvniecības materiāli/tehnoloģijas.

“Dubai Future Foundation” 2019. gada februārī paziņoja par jaunu iniciatīvu, kuras mērķis ir veicināt sadarbību, īstenojot Apvienoto Arābu Emirātu valsts nākotnes vīzijas stratēģijas īstenošanas projektus. Programma “Area 2071” tika izveidota, atbalstot AAE simtgades plānu - kļūt pat pasaules attīstītāko valsti līdz 2071. gadam. Programma ietver īpaši radītu stratēģiskās sadarbības platformu, piemēram, kopdarba telpas prestižajā “Emirates Tower”. Tāpat partnervalstu uzņēmējiem, diplomātiem un investoriem tiek piešķirtas ekskluzīvas iespējas AAE tirgū, nodrošinot kontaktu veidošanas iespējas ar starptautiskām organizācijām, privāto sektoru, biznesa līderiem zinātniekiem un reģiona ekspertiem. LIAA pārstāvniecība Apvienotajos Arābu Emirātos lūdz rakstīt vai zvanīt jautājumos, kas saistīti ar šīs sadarbības ietvaros esošajām iespējām Latvijas uzņēmējiem (īpaši inovāciju jomā):

 Inga Ulmane

Inga [dot] ulmane [at] liaa [dot] gov [dot] lv

+971 56 829 4434

Attēli: