LIAA aicina eksportētājus uz tiešsaistes semināriem par situāciju ārvalstu tirgos

30.04.2020.

Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), veicot uzņēmēju aptaujas, ir identificējusi, ka daudzus šobrīd interesē situācija eksporta tirgos, kas ir mainījies līdz ar Covid ierobežojumiem un satricinājumiem ekonomikā un kā Latvijas eksportējošo uzņēmēju mērķa valstis plāno iziet no šīs krīzes situācijas. Tādēļ maijā LIAA piedāvā visiem interesentiem noklausīties tiešsaistes semināru ciklu, kurā Latvijas ekonomisko pārstāvniecību vadītāji dalīsies ar informāciju par šā brīža situāciju 18 valstīs.

Semināru mērķis ir informēt Latvijas uzņēmējus par aktuālo situāciju pasaules tirgos un LIAA piedāvāto atbalstu.

“Situācija dažādās valstīs un reģionos ir atšķirīga, tādēļ vēlamies piedāvāt četru tiešsaistes semināru ciklu mūsu eksportētājiem, lai dalītos ar LIAA pārstāvniecību uzkrāto informāciju. Kopumā mūsu pārstāvniecības atrodas 18 valstīs, nosedzot uzņēmēju definētos mērķa tirgus. No pārstāvniecību iesniegtajiem ziņojumiem redzam, ka lielākā daļa valstu ir gatavas investēt lielus līdzekļus, lai panāktu strauju ekonomikas atjaunošanos. Aicinu Latvijas uzņēmējus izmantot šo iespēju un uzdot savus jautājumus mūsu pārstāvjiem, kuri atrodoties uz vietas savās mītnes valstīs, spēs sniegt pārskatu par šā brīža reālo situāciju. Lai sekmīgi darbotos eksportā uzņēmējiem ir būtiski zināt, gan par spēkā esošajiem ierobežojumiem, preču un pakalpojumu pieprasījuma tendencēm un to kāda varētu būt situācija eksporta tirgos pakāpeniski atsakoties no dažādiem ierobežojumiem,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Kopumā ir ieplānoti četri tiešsaistes semināri, kuros uzņēmējiem būs iespēja saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem. Pirmais seminārs būs veltīts Rietumeiropas valstīm, otrais Ziemeļvalstīm, trešais NVS un Ukrainai, bet ceturtais – tālajiem tirgiem.

Seminārā LIAA pārstāvniecību vadītāji stāstīs par Covid-19 krīzes ieviestajām pārmaiņām, prognozēs situācijas turpmāko attīstību, iezīmēs eksporta ierobežojumus un iespējas, kā arī norādīs uz LIAA piedāvāto atbalstu eksporta veicināšanas jomā.

Tiešsaistes semināru cikla "Covid-19 : Eksports ’20" programma:

6. maijs plkst. 11.00-12.00 – Rietumeiropa (Lielbritānija, Francija, Itālija, Nīderlande, Vācija).
7. maijs plkst. 10.00-11.00 – Ziemeļvalstis (Zviedrija, Somija, Dānija, Norvēģija).
12. maijs plkst. 10.00-11.00 – Krievija, Baltkrievija, Kazahstāna, Ukraina.
14. maijs plkst. 10.00-11.00 – ASV, Japāna, Ķīna, AAE, Singapūra.

Pieteikties tiešsaistes semināriem var LIAA mājaslapā: www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/vebinars-covid-19-eksports/registracija

Aicinām reģistrējoties tiešsaistes semināriem uzdot arī savus jautājumus pārstāvniecību vadītājiem!

Seminārs notiks Zoom platformā, dalība seminārā ir bezmaksas, darba valoda – latviešu.

Informāciju sagatavoja:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļā
+371 29725674
prese [at] liaa [dot] gov [dot] lv